Sony Cyber-shot HX1 s 20x zoomem a senzorem Exmor CMOS

Foto |

Nová vlajková loď řady Sony Cyber-shot DSC HX1 přináší neuvěřitelný 20x optický zoom, CMOS senzor Exmor s rozlišením 9,1 megapixelů a umí i nahrávat HD video.

Sony Cyber-shot HX1 s 20x zoomem a senzorem Exmor CMOSKompaktní Sony Cyber-shot DSC HX1 nabízí to nejlepší ze současných kompaktů, jmenovitě 20x optický zoom. Srdcem modelu HX1 je nový snímač Exmor CMOS z vývojářské dílny Sony, který disponuje rozlišením 9,1 efektivních megapixelů. Technologie Exmor, původně vyvinutá pro digitální zrcadlovky Sony Alpha, vytváří vynikající snímky se sníženou hladinou šumu, obzvláště při fotografování s vysokými hodnotami citlivosti ISO.

Plusem proti jiným kompaktům je možná paradoxně nižší udávané maximální rozlišení senzoru, protože to snižuje množství šumu a efektivně nejde stejně využít oněch 12 megapixelů, kterými se marketingová oddělení firem snaží nalákat zákazníky.

Ovládání je ulehčené díky poměrně velkému 3“ LCD displeji. Kruhový ovladač usnadňuje výběr funkcí a nastavení fotoaparátu metodou otáčení a klikání. Navíc je k dispozici i uživatelsky programovatelné tlačítko známé z digitálních zrcadlovek, kterému lze přiřadit funkci detekce úsměvu, vyvážení bílé nebo volbu režimu měření.

Sony Cyber-shot HX1

Ve spojení s výkonným obrazovým procesorem BIONZ dokáže snímač Exmor CMOS s mechanickou závěrkou zachytit 10 snímků za sekundu v plném rozlišení. Rychlost sériového snímání, se výborně hodí pro fotografování akčních snímků nebo spontánních událostí jako jsou například večírky.

Vzhledem ke své velikosti se přitom jedná o vhodný přístroj pro každého, kdo vyžaduje vysokou obrazovou kvalitu a pokročilé fotografické funkce, ale nechce objemný fotoaparát (typu digitální zrcadlovky s výměnnými objektivy).

Snímač Exmor CMOS podporuje dva nové režimy snímání, které snižují množství obrazového šumu při fotografování za zhoršených světelných podmínek. Pokud fotografujete statické objekty, nový režim „Handheld Twilight“ („Soumrak z ruky“) pořídí šest snímků rychle za sebou a z nich vytvoří jeden optimalizovaný snímek s výrazně sníženou hladinou šumu. U objektu, který se pohybuje, použijete režim „Anti Motion Blur“ („Redukce pohybové neostrosti“). Ten kombinací šesti snímků do jednoho vytvoří jediný ostrý obraz bez rozmazání.

Sony Cyber-shot HX1

Další funkcí Cyber-shot HX1 je „Sweep Panorama“ („Široké panorama“) – zcela nový režim snímání, který slouží k fotografování velkých, panoramatických záběrů krajiny, města a dalších scén. Stačí jednoduše podržet stisknutou spoušť a pohybovat fotoaparátem z jedné strany na druhou (nebo shora dolů). Cyber-shot HX1 vytvoří sérii rychlých snímků, které spojí dohromady do jednoho panoramatického záběru ve vysokém rozlišení. Široké záběry je možné prohlížet pomocí skrolování na třípalcovém LCD displeji a samozřejmě také na nových digitálních fotorámečcích S-Frame nebo herních konzolích PLAYSTATION 3.

Poprvé se v řadě Cyber-shot představuje nový objektiv „G Lens“, který byl navržen tak, aby svými vlastnostmi doplňoval obrazové možnosti snímače Exmor CMOS a procesoru BIONZ.

Objektiv G, původně vyvinutý pro digitální zrcadlovky Sony Alpha, dosahuje maximální optické kvality výstupu díky kombinaci asférických členů a ED čoček (čoček s extrémně nízkou disperzí světla). Objektiv má poskytovat skvělou kresbu a minimální úroveň chromatické aberace v celém rozsahu - od širokoúhlého záběru (28 mm) až po super teleobjektiv (560 mm). 20násobný rozsah optického zoomu je vhodný pro nejrůznější situace od záběrů krajiny, přes zábavné rodinné snímky, až po akční sportovní události.

Sony Cyber-shot HX1

Cyber-shot HX1 je prvním kompaktním fotoaparátem značky Sony s možností natáčení videa v HD rozlišení 1080/30p – ostrých a detailně vykreslených HD sekvencí o frekvenci 30 snímků za sekundu doplněných stereo zvukem.

HD videoklipy a fotografie si můžete přes HDMI kabel prohlédnout na televizoru BRAVIA nebo kterémkoli HD Ready televizoru. Technologie BRAVIA Sync zobrazí displej fotoaparátu na obrazovce televizoru a pomocí dálkového ovladače televizoru dovoluje pohodlné ovládání funkcí slideshow, zoom, obrazový index atd. 

Kompaktní digitální fotoaparát Cyber-shot HX1 bude na našem trhu k dostání od dubna 2009.

Vlastnosti/Funkce

HX1

Počet efektivních pixelů

9,1 megapixelů

Snímač

1/2.4 Exmor CMOS

Objektiv

„G"

Zoom

20x, optický

Obrazový procesor Bionz

Ano

HD video

1080/30p HD

Širokoúhlý objektiv

28mm

Citlivost ISO

3200

Displej

3" výklopný

Výdrž baterie

195 min

Stabilizátor SteadyShot

Optický SteadyShot

Barvy

Černá

Sony Cyber-shot HX1

 Sony Cyber-shot HX1
Komentáře