Arktické osvěžení na jarní dny

Archiv | 13.03.11

Společnost Arctic Cooling je svými chladiči dobře známá i u nás. Nabízí vše, od základních spolehlivých chladičů pro běžné procesory až po vysoce výkonné chladicí systémy pro...


Společnost Arctic Cooling je svými chladiči dobře známá i u nás. Nabízí vše, od základních spolehlivých chladičů pro běžné procesory až po vysoce výkonné chladicí systémy pro náruživé „přetaktovávače“ či do nepříznivých klimatických podmínek. Ačkoli značka Arctic Cooling proslula zejména v oblasti chlazení osobních počítačů, silné zastoupení má i v oblasti chlazení grafických karet, které to často potřebují ještě více než procesory. Co je však všeobecně známo, že Arctic Cooling aktivně vyrábí také počítačové zdroje, sluchátka, reproduktory, ale i PC skříně. Arctic Cooling má i tu zvláštnost, že proti řadě jiných výrobců nejde o asijskou firmu, ale o evropskou společnost sídlící ve Švýcarsku, kde existuje od roku 2001.
Vybrali jsme pro vás zajímavé výrobky z nabídky Arctic Cooling a na následujících řádcích je stručně představíme. S dalšími produkty a podrobnějšími testy se pak setkáte na webu www.hdworld.cz.


Arctic-Cooling ARCTIC C1 mobile USB Solar Charger


Arctic-Cooling ARCTIC C1 je solární USB nabíječka s integrovanou 4440 mAh lithium-iontovou baterií. Tento produkt slouží k napájení mobilních telefonů od nejznámějších výrobců (Nokia, Sony Ericsson, Samsung, Motorola), hudebních přehrávačů, ale i PDA či produktů jako je iPhone či iPad. A právě pro jmenovaná zařízení od Apple je nutné, aby nabíječka zvládala dostatečnou voltáž i pro datové piny, což ne všechna zařízení podobného typu dokážou. Kromě samotného USB konektoru jsou v balení i další univerzální adaptéry, jednu nabíječku tedy můžete používat pro více mobilních zařízení – tato vlastnost se hodí zejména v případě, kdy jste často na cestách. K dobíjení integrované baterie můžete použít solární články, což je spíše dlouhodobější proces, ale v případě pohybu v přírodě bez dosahu elektrické zásuvky jistě přijde vhod. Pro „civilizované“ dobíjení je k dispozici USB port, s nímž probíhá o poznání svižněji.


Port: 1× USB
Vstup solární panel: 5,5 V/80 mA
Vstup USB: 5 V/300 mA
Li-ion dobíjecí baterie: 4440 mWh
Výstup: DC 5,5 V/500 mA
Rozměry: 110 × 43 × 12 mm
Hmotnost: 52 g


ARCTIC Sound P311


Tato bezdrátová Bluetooth sluchátka s mikrofonem jsou určena především pro spolupráci s mobilními telefony a hudebními přehrávači, můžete je však na vzdálenost až 20 metrů propojit v zásadě s libovolným zařízením s podporou tohoto bezdrátového standardu. Mezi podporovaná zařízení patří například telefony značky Nokia, Motorola a Sony Ericsson, s ohledem na rostoucí popularitu zařízení od firmy Apple mezi nimi nemůže chybět ani iPhone. Výrobce udává pohotovostní dobu až 400 hodin nebo 20 hodin přehrávání hudby, dobíjení pak probíhá prostřednictvím USB kabelu.
Do našeho výčtu jsme tato sluchátka zařadili z toho důvodu, že nás zaujala svým designem, přičemž si však zároveň udržují potřebnou funkčnost a mobilitu (váží totiž pouhých 71 gramů). Jejich zvuk je čistý, nechybí mu hutná basová složka ani výrazné výšky. Ocenili jsme také nízkou hladinu šumu a při telefonování pochopitelně také přítomnost zabudovaného reproduktoru, který je šikovně ukryt v konstrukci. V případě příchozího hovoru je přehrávání hudby přerušeno vyzváněcí melodií, po skončení hovoru se opět automaticky vrací k přehrávání hudby. Díky podpoře technologie CVC (Clear Voice Capture) mají i telefonní hovory velmi slušnou kvalitu zvuku. Podporovány jsou profily A2DP, AVRCP, HSP, HFP 1.5, technologie Bluetooth ve verzi V.2.1 a EDR třídy 2.
K ovládání headsetu slouží pětice tlačítek umístěných na pravém náušníku, mezi ně patří tlačítko pro přijetí hovoru, ovládání hlasitosti a tlačítka pro pohyb vpřed nebo vzad v přehrávaných skladbách. Hlavní využití pro tento produkt bychom viděli jak v uších sportovců, kterým bude vyhovovat jejich konstrukce a stabilita při nošení, tak i pro běžné denní použití. Pokud sluchátka aktuálně nepotřebujete, můžete si je uschovat do ochranného pouzdra, které je součástí balení a dostanete ho tedy ke sluchátkům jako příjemný bonus zdarma.


ARCTIC NB 701 (Notebook Bag 17\\\")


Lehká a trvanlivá, tak by ve stručnosti dala charakterizovat brašna od ARCTICu s označením NB201. Při testu „v reálném životě“ jsme ocenili zejména nízkou hmotnost a mechanickou odolnost (částečně dokonce i vůči vodě), která je daná solidním materiálovým zpracováním. Praktický rozměr má také to, že se brašna při ušpinění (v našem případě od bláta) poměrně dobře čistí. NB 701 nabízí polstrované části určené pro ochranu notebooku a dostatek úložného místa i pro další položky jako adaptér, myš, dokumenty a mobilní telefony. Má nastavitelný a odnímatelný popruh s polstrovanými částmi pro přenášení na jednom rameni. Kromě 17palcové velikosti je brašna dostupná také pro notebooky s úhlopříčkou 12 a 15 palců.


Vnější rozměry: 45,5 × 35 × 11 cm
Materiál: nylon a polyester
Počet oddělení: 4 (1 hlavní část rozdělená na 3 části, 3 menší na dokumenty a další příslušenství


Obaly na iPad


S ohledem na rostoucí popularitu tabletů, kterým zatím přinejmenším v kvantitě prodejů vévodí Apple iPad, rychle roste ochota výrobců nabízet pro tuto kategorii zařízení také kvalitní příslušenství. V nabídce TNTrade nás v této souvislosti zaujaly hned dvě položky, a sice Revoltec iPad Sleeve, což je pouzdro pro Apple iPad s tvrdým povrchem a měkkým polstrováním uvnitř, které výrobce nabízí v elegantní černé barvě. Druhým zástupcem je zde NGS Bags BLACKI-HOOD, speciální pouzdro vyrobené z pevného a odolného materiálu. To podle našeho názoru splňuje jak designové, tak i bezpečnostní nároky majitelů iPadu a chrání ho rovněž před nárazy. Tento produkt lze kromě primárního účelu použít i jako speciální stojánek na iPad pro pohodlnější práci.


Rozměry: 21 × 26 × 3,8 cm
Barva: černá
Material: black nylon + EVA, vodě odolný zip, speciální protinárazová hmota


ARCTIC Sound S362 – 2.1 reproduktory (50 W RMS + 2× 12 W RMS)


Z kategorie reproduktorů jsme si pro praktické testy od TNTrade vyžádali výkonnou 74W RMS sestavu dvou reproduktorů o výkonu 12 W s masivním 50W subwooferem o hmotnosti 7 kilogramů. Ten je vybaven 144mm membránou a pochlubí se i schopností přehrát zvuky s frekvencí až 30 Hz. Design vycházející z kontrastu lesklých a matných částí je poměrně decentní a podle našeho úsudku zapadne vcelku univerzálně do většiny interiérů. Ovládání je realizováno poměrně klasicky třemi knoflíky uloženými na pravém satelitu – jedná se o hlasitost a ovládání intenzity basů a výšek. Levý satelit nabízí dvojici jacků umožňujících propojení s dalšími zařízeními, jako je například hudební přehrávač.
www.tntrade.czGalerie

Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.