JVC TH-BD50

Archiv | 01.04.10

www.jvc.cz, 16 990 Kč Nedlouho po uvedení samostatného Blu-ray přehrávače JVC XV-BP1 přichází japonský výrobce s novinkou, která tentokrát míří do skupiny all-in-one systémů. Sa...

www.jvc.cz, 16 990 Kč

Nedlouho po uvedení samostatného Blu-ray přehrávače JVC XV-BP1 přichází japonský výrobce s novinkou, která tentokrát míří do skupiny all-in-one systémů. Sada domácího kina TH-BD50 integruje přehrávač Blu-ray s pěticí kompaktních satelitních reproduktorů (váha 800 gramů ale napovídá, že byly použity kvalitní komponenty) a kompaktním, leč výkonným subwooferem. Celkový výkon takto koncipované sestavy činí podle výrobce úctyhodných 1000 wattů – to je ovšem hodnota, kterou se už tradičně nenecháme oslnit, nehledě na to, že BD50 má co nabídnout i v jiných oblastech.
Vizuální ladění sestavy je moderní, avšak zároveň decentní, založené na klasickém černém provedení. Blu-ray přehrávač zdobí stříbrné detaily a modré podsvícení, vzhled reproduktorů podtrhuje drobné logo výrobce. Zatímco v minulosti JVC u domácích kin nabízelo jistou míru extravagance, BD50 (a také levnější sourozenec BD30, který se liší pouze absencí zadních satelitů) se řadí spíše ke tradičnímu, solidnímu designu, který v interiéru příliš nevyčnívá – což považujeme spíše za plus.
Samozřejmá je podpora HD audio formátů, nadstandardní je schopnost přehrát vedle MPEG-2 či DivX videa také formát AVCHD. Integrovaný USB port umožní pracovat s obsahem uloženým na USB Flash či pevném disku – ať už se jedná o filmy, obrázky nebo hudbu. Dalším praktickým doplňkem je dokovací základna pro iPod (lze použít i s iPhone). Tím nejpodstatnějším je ovšem dvojice HDMI výstupů s funkcí repeateru – tedy věc, která se v segmentu domácích kin all-in-one objevuje až v poslední době (a téměř výhradně u modelů s BD přehrávačem). Znamená to, že k BD50 (či BD30) můžete bez problémů připojit například PS3 či XBOX 360, nebo HTPC (případně notebook s HDMI) – domácí kino se v takovém případě postará o reprodukci zvuku z HDMI a na televizor pošle obraz v rozlišení 1080p nebo nižším. K dispozici jsou také dva linkové zvukové vstupy, digitální vstup a výstup a v neposlední řadě LAN rozhraní.
Stručné zhodnocení výkonu reproduktorů vyznívá v tom smyslu, že zvuk nepostrádá potřebnou razanci, je velice hutný a přitom stále uchu lahodící. Satelity odvádějí velice dobrou práci v prostorovém podání, což výrazně přispívá k výslednému diváckému prožitku z filmu. Centrální reproduktor by si možná zasloužil o něco vyšší dynamiku, neboť v jeho podání mají hlasy někdy tendenci jakoby zaznívat z dálky. Při přehrávání hudby v režimu stereo musíme vyzdvihnout vynikající podání výšek i středů. Jako mírně slabší místo celé sestavy se projevil subwoofer, jenž je vysoce výkonný, ale místy působil poněkud monotónním dojmem. Blu-ray přehrávači nelze z hlediska kvality obrazu vytknout v zásadě nic, výsledek působí velice přirozeně, jak co do barevného podání, tak z hlediska ostrosti. Velmi dobrá je též kvalita upscalingu DVD filmů.
JVC TH-BD50 exceluje zejména v oblasti konektivity. K obrazu není nejmenších výhrad, kvalita zvuku je oproti tomu spíše průměrná. Výsledná kombinace ale působí velice konzistentním dojmem, bez významnějších nedostatků. Pokud hledáte sadu domácího kina, která vám umožní bez omezení připojit i další zařízení s HDMI výstupem a navíc vlastníte iPod či iPhone, pak je BD50 stvořeno právě pro vás a má naše doporučení.
Pokud by vám z nějakého důvodu nevyhovoval Blu-ray systém s konfigurací reproduktorů 5.1, například z důvodu stísněného prostoru ve vašem obývacím pokoji, nabízí JVC za poměrně zajímavou cenu 12 990 Kč alternativu TH-BD30 s reproduktory v sestavě 2.1 a výkonem 300 W.

Typ: Home cinema 5.1 Blu-ray
Dekodér: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS HD
Přehrávání CD-R/RW: ano
Přehrávání MP3: ano
Jiné přehrávané formáty: BD-ROM (profil 2.0), BD-RE, BD-R, DVD video, DVD-RW, DVD-R, DVD+R/+RW, DVD+R DL, CD, CD-R/RW, AVCHD, MP3, WMA, WAV, JPEG, MPEG-2, DivX, MPEG-4 AVC
Dálkové ovládání: ano
Počet reproduktorů: 5
Subwoofer: ano
Výkon: 1000 wattů
Vstupy: 2× audio analogové, 1× audio digitální, 2× HDMI
Výstupy: 1× audio digitální, 1× video kompozitní, 1× komponentní video, 1× HDMI
Dodávané příslušenství: dálkové ovládání
Rozměry: přehrávač Blu-Ray 430 × 76 × 379 mm, subwoofer 236 × 435 × 391 mm, každý reproduktor 111 × 209 × 83 mm
Váha (g): přehrávač Blu-Ray 4800 g, subwoofer 5700 g, každý reproduktor 800 g
Jiné: přehrávač Blu-Ray, port USB, Deep Colour et x.v.Colour ve formátu HDMI 1080p, grafické rozhraní uživatel GU
Galerie

Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.