Sencor SHR9500T

Archiv | 01.11.10

www.sencor.cz, cena: 6190 Kč Přehrávač představuje optimální volbu pro ty z vás, kteří přehrávají soubory z různých zdrojů a navíc chtějí využít také možnost nahrávání v...

www.sencor.cz, cena: 6190 Kč

Přehrávač představuje optimální volbu pro ty z vás, kteří přehrávají soubory z různých zdrojů a navíc chtějí využít také možnost nahrávání videa z televize. Zařízení aspiruje na multimediální centrum, jež obstará spolupráci s digitální TV, počítačem, USB flashdiskem i domácí sítí.
Zařízení zvládá nejen přehrávání souborů v mnoha různých formátech, ale dokáže dokonce přijímat i digitální televizi a nechybí ani funkce nahrávání či TimeShiftu. K dokonalosti tak chybí snad jen přehrávání DVD/Blu-ray disků.
Sencor SHR9500T přehraje většinu v současné době populárních videosouborů. Problém tak není AVI, ale samozřejmě ani MKV či MPEG2, dokonce ani WMV9. Podporovány jsou ovšem také HD verze AVI i kodeku MPEG2, což už takovou samozřejmostí nebývá. Neměli byste tak narazit na soubor, který přehrávač nedokáže přehrát. Při prvním spuštění oceníte průvodce, který vás provede nastavením. První volbou je výběr jazyka – a čeština v seznamu nechybí. K dispozici je také výběr regionu (Czech), který pomůže s rychlejším automatickým vyhledáváním kanálů pro digitální televizi, nebo manuální či automatické nastavení času.
Nahrávání signálu DVB-T je možné do formátu MPEG2. Velkou výhodou přehrávače je fakt, že si můžete sami určit, kam se budou záznamy ukládat. Zařízení umožňuje ukládat jak na připojený USB disk/flashdisk, tak i na interní HDD. V základu není žádný interní disk obsažen, ale majitel si může pořídit až 2TB 3,5“ HDD SATA. Úložného prostoru tedy může být k dispozici maximální dostupný rozsah. Velice nás potěšila jednoduchost instalace HDD. Není potřeba zařízení rozebírat, ale pouze na boku odklopit k tomu určenou záslepku. Disk stačí jednoduše zasunout, připojit SATA kabel a opět přidělat záslepku. Jednodušší je už pouze připojení USB disku. Dalším kapitolou je možnost přehrávání/procházení audio/video dat na vaší síti. Zařízení je osazeno klasickým LAN konektorem (RJ-45). Díky tomu stačí přehrávač připojit do sítě a hned máte přístup ke všem síťovým úložištím. Potěšila nás rychlost, se kterou přehrávač reaguje na pokyny ovladače a prochází síťová zařízení (žádná dlouhá čekání na načtení struktury sítě/disku) – a to i v případě notebooku připojeného do sítě přes staré Wi-Fi 802.11g. Praktické je i tlačítko LAN na ovladači, které vás okamžitě přenese právě do sdílených složek na sítí. K dispozici jsou i rychlé volby pro USB a HDD a také digitální TV.
U Sencoru oceňujeme nenásilný design, který se hodí všude – černá krabička prostě nebude vadit v žádném interiéru. Oceňujeme integraci grafického LCD na přehrávač, který samozřejmě informuje o aktivitě a například při spuštěném filmu zobrazí informace o rozlišení (720p atd.) a názvu souboru či aktuálním stavu (LAN, nastavení atp.). Potěšilo nás i ovládání, které je velice přehledné. Jednotlivé klávesy jsou vyrobeny z fosforeskujícího materiálu, takže při sledování videa v noci není s ovládáním problém. Navíc i v případě, kdy již ovladač nesvítí, stačí ho stačí jen krátkodobě vystavit světlu. O úspěšném stisku jakékoli klávesy vás informuje malá červená dioda na ovladači. Samotné rozložení kláves je dobré a není mu co vytknout. Ovládání je možné i na čelním dotykovém panelu samotného přehrávače. Pochvalu zaslouží také velká nabídka konektorů v zadní části zařízení. Sencor tak není problém propojit s televizorem, ani AV receiverem. Pro připojení USB disků jsou k dispozici dva konektory. Je jen škoda, že alespoň jeden z nich nebyl umístěn na čelní stranu, kde by byl praktičtější.
Celkově přehrávač působí velice dobrým dojmem. Vyšší cena je daní za slušnou funkční výbavu, ale Sencor SHR 9500T díky ní dokáže nabídnout poslech hudby i sledování videa z rozličných zdrojů. Navíc nahradí i videorekordér s kapacitou, která závisí jen na uživateli.
Sencor SHR9500T
HD DVB-T tuner (MPEG-2 & MPEG-4)
Nahrávání z AV vstupu (kódování MPEG-2)
Podporované formáty – video: HD AVI, RMV, MPEG 1/2 (MPG, VOB, IFO, ISO, AVI), H.264, MKV, WMV9, MPEG2 HD (TS, TP)
Podporované formáty – audio: Dolby Digital AC3, MP3, WMA, OGG, WAV, FLAC
Podporované formáty – foto: JPEG, BMP (32 bit), GIF, TIF
Podporované titulky: SMI, SSA, SRT, IDX-SUB, SUB – možnost nastavení jazykového kódování
Další funkce: timeshift, podpora FTP/SAMBA/UPnP, příjem internetového rádia, PC spojení (USB target), NTFS
Porty: 2× USB 2.0 port (USB host, HDD), SATA port (pro interní HDD až 2 TB), LAN připojení 10/100 Mbps
Připojení: anténa In/Out, HDMI (1.3), 2× SCART, AV In/Out (Cinch), digitální audio výstup, LAN RJ-45
Rozměry: 203 × 63 × 164 mm
Hmotnost: 0,9 kg
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.