Sharp HT-SL70

Archiv | 01.01.12

www.sharp.cz, cena: 6399 Kč Soundbar Sharp HT-SL70 (a verze HT-SL75 určená pro televizory o úhlopříčce 60–70 palců) je 2.1kanálový hudební systém, speciálně navržený pro televizory ...
www.sharp.cz, cena: 6399 Kč
Soundbar Sharp HT-SL70 (a verze HT-SL75 určená pro televizory o úhlopříčce 60–70 palců) je 2.1kanálový hudební systém, speciálně navržený pro televizory s úhlopříčkou 46–52 palců. Sharp s tímto produktem cílí na domácí uživatele, kteří touží po kvalitnějším zvuku, než jaký dokáže poskytnout televizor sám o sobě, ale zároveň nemají k dispozici dostatek místa, které typicky zabírají rozměrné stereosoupravy.
Soundbar HT-SL70 je podle výrobce vůbec nejtenčím na trhu. Umístit ho ve stísněném prostoru menšího obývacího pokoje by tak neměl být problém. Reproduktory lze postavit samostatně po stranách televizoru, zavěsit na zeď či díky dodávanému příslušenství spojit v jediný kus, který můžete umístit před televizor nebo připevnit k jeho stojanu. Plastové provedení systému působí na první pohled poněkud křehce, ale není třeba se bát, zpracování je poměrně robustní.
Reproduktory měří na šířku pouhých 2,6 centimetrů, takže většinu času ani nebudete vnímat, že v pokoji nějaké máte. Většina domácí elektroniky se dnes vyrábí v černé barvě, a tak je jen logické, že ani Sharp není výjimkou. Na reproduktorech nenajdete kromě zacvakávacích pružin pro kabeláž žádné další vstupy. Černý a lesklý povrch má také subwoofer, který by snad díky šířce necelých 12 cm neměl být problém vtěsnat mezi nábytek či ke stěně. Všechny dostupné konektory se nacházejí na zadní straně subwooferu. Sharp svůj systém vybavil dvěma HDMI sloty, jedním analogovým vstupem (stereo 3,5mm Jack) a jedním ARC výstupem.
Jakkoli jednoduchá a variabilní se může zdát montáž systému, při jeho zapojování vám rozhodně doporučujeme alespoň jedním okem nahlédnout do manuálu a nespoléhat se pouze na vlastní důvtip. Systém HT-SL70 je totiž navržen speciálně pro televizory vybavené ARC (Audio Return Channel) a sloty HDMI v1.4 CEC.
První variantou instalace je propojení HDMI výstupu subwooferu s kompatibilním ARC vstupem na televizoru a následné připojení Blu-ray přehrávače do HDMI vstupu na televizoru. Tímto způsobem bude zvuk z přehrávače nebo jiného zařízení připojeného k televizoru procházet skrze reproduktory systému HT-SL70. K ovládání hlasitosti použijte televizní ovladač.
Druhou možnost využijete, když váš televizor ARC nepodporuje – ani tehdy nemusíte zoufat. Propojte Blu-ray přehrávač přes HDMI do vstupu HT-SL70, ten opět přes HDMI do vstupu televizoru a potom samostatným audio kabelem spojte analogový TV výstup nebo výstup pro sluchátka se systémem. Díky tomuto zapojení bude sestava i nadále schopna přenášet 3D Blu-ray signál do televizoru a stále budete moci ovládat hlasitost pouze za použití televizního dálkového ovladače.
A konečně třetí variantou je propojení sluchátkového TV výstupu s analogovým vstupem HT-SL70 – Blu-ray přehrávač následně připojte přímo k televizoru. Protože sestava HT-SL70 funguje jednoduše jako prodloužení televizních reproduktorů, musíte pro nastavení systému do hlavního menu televizoru. Na sestavě samotné nenajdete žádné ovládací prvky, vše nastavíte dálkovým ovladačem.
Uvnitř soundbaru se ukrývá šestice reproduktorů, kterou doplňuje 16cm subwoofer. Celkový výkon sestavy dává v součtu poměrně slušných 200 W. O potlačení zkreslení se stará HDSD technologie, systém nepodporuje Dolby Digital ani DTS. Na to, jak malé rozměry celá sestava má, reprodukuje zvuk překvapivě čistě. Jako sound systém pro party sice nenabízí požadovaný výkon, ale úroveň hlasitosti a basů je pro domácí sledování filmů dostačující.
V obzvlášť náročných zvukových scénách při sledování filmů působí zvuk trochu tence a jakoby odděleně od poměrně mohutných basů subwooferu. Ten je dobře načasovaný a ozvučí akční scény rozhodně lépe než systém zabudovaný v televizoru. Toužíte-li ovšem po skutečně excelentním zvuku a velmi mohutných basech, budete si muset připlatit za plnohodnotné domácí kino.
Sharp HT-SL70 je nezvyklý, ale všestranný zvukový systém, vhodný pro použití v domácnosti. Svým nenápadným designem vychází vstříc požadavkům těm uživatelů, kteří netouží po stěnách ověšených reproduktory nebo kterým menší prostory nedovolují instalaci většího systému. Díky variabilním možnostem instalace nebude mít nikdo problém s umístěním reproduktorů ani subwooferu. Sestava hraje čistě a nabízí slušnou úroveň hlasitosti a basů, které však z důvodu absence středů působí trochu odděleně od zbytku zvuku. Jedná se o velmi příjemný domácí systém, který ovšem nedokáže uspokojit požadavky náročných audiofilů.

Výstupní výkon RMS: 200 W (2 x 50 W soundbar + 100 W subwoofer)
Konektory: 1 x analogový vstup (3,5 mm jack)/1x HDMI vstup, 1x HDMI vstup s ARC Rozměry Rozměry: 107 - 121 x 3 x 4 cm – hlavní jednotka (12 x 43 x 31 cm - subwoofer)
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.