Suunto t6d – tréninkový počítač pro nejnáročnější

Archiv | 28.04.11

Již klasický výrobce sportovních hodinek z Finska Suunto přišel s tréninkovým počítačem nesoucím název t6d. Jedná se o zařízení pro profesionály, kteří sportovní trénink berou ...

Již klasický výrobce sportovních hodinek z Finska Suunto přišel s tréninkovým počítačem nesoucím název t6d. Jedná se o zařízení pro profesionály, kteří sportovní trénink berou vážně. Tak vážně, že jsou do něj ochotni investovat nemalé prostředky.
Suunto znamená ve finštině „směr“. A není to náhoda. Nejen model t6d, ale i další počiny severské společnosti udávají směr jak svým uživatelům, tak i ostatním světovým producentům v této oblasti. Výrobce si navíc nový tréninkový počítač nadělil k 75. narozeninám.
Na hodinky si můžete zaznamenávat data z jakéhokoliv sportu, který provozujete – z běhání, cyklistiky, kanoistiky, ale i třeba vysokohorské turistiky – fantazii se meze nekladou. Z těchto akcí si potom přístroj sám vyhodnotí data. Na speciální stránku movescount.com pak můžete pomocí přiloženého datového kabelu nahrávat takzvané „pohyby“, které poté srovnáváte s ostatními uživateli a na rozdíl od ostatních GPS hodinek, jež umožňují pouze překonávání sama sebe, zde můžete překonávat i jiné. Můžete z toho klidně udělat online závod, a to jak na regionální úrovni, tak i na mezinárodní.
Oproti konkurenci nabízí Suunto několik specialit. Mezi nimi figuruje třeba analýza spotřeby kyslíku či číselná hodnota energetické zátěže EPOC. Tato jednotka standardizuje informace o energetickém výdeji a dalších údaje tak, aby se mezi sebou mohly porovnat i zdánlivě neporovnatelné sporty a abyste vy jako uživatelé byli schopni personalizovat svůj trénink pro maximální efektivitu. Vše zmíněné lze analyzovat na PC.
Mezi další funkce patří výškoměr a měření rychlosti, vzdálenosti a kadence šlapání. Součástí balení je i hrudní pás pro kontrolu a měření aktuální tepové frekvence. Dostanete zkrátka ještě více informací, než kdy využijete.
Aby se snížila pravděpodobnost, že jakožto hrdý majitel modelu t6d objevíte jiného hrdého majitele se stejným typem, vyrábí Suunto hodinky ve třech barevných provedeních – černo-žluté, černo-červené a nenápadné černo-šedé.Galerie

Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.