TechniSat MultyVision 40 ISIO

Archiv | 29.11.11

www.technisat.cz, cena: 74 000 Kč (včetně DPH) Při výběru nového televizoru občas zapomínáme, že vedle LG, Samsungu, Sony, Panasonicu, Philipsu či Sharpu existují i další značky. N...

www.technisat.cz, cena: 74 000 Kč (včetně DPH)

Při výběru nového televizoru občas zapomínáme, že vedle LG, Samsungu, Sony, Panasonicu, Philipsu či Sharpu existují i další značky. Nemáme na mysli velmi levný Thompson či exoticky znějící, přesto v Česku kompletovaný Changhong. Jde nám spíše o méně rozšířené, ale o to zajímavější a kvalitnější modely německých výrobců – Loewe, Metz nebo třeba satelitního giganta Technisat.
Televizory Technisatu byste nejspíše obtížně hledali ve většině obchodů s černým elektrem, v nabídce je nemá ani řada webových obchodů. To ale neznamená, že byste je vyhledávat neměli – naopak, zejména nové modely z řady MultyVision ISIO totiž nabízejí kombinaci bohaté palety funkcí, skvělého obrazu a špičkového zpracování, které perfektně zapadne do luxusně vybaveného interiéru. Pojďme se tedy podívat blíže na čtyřicetipalcový model Technisat MultyVision 40 ISIO.
Vzhledem k zaměření firmy na satelitní techniku je samozřejmé, že televizory TechniSat kombinují televizor se satelitním přijímačem. Jenže tam, kde výrobci televizorů nabídnou vedle DVB-T a DVB-C i podporu DVB-S, jde Technisat mnohem dál. MultyVision skutečně kompletně spojuje funkce a vlastnosti špičkového satelitního HD receiveru se špičkovým LED televizorem – což začíná (či končí) takovými detaily, jako je displej zobrazující číslo kanálu nebo čas, a končí (či začíná) kombinací čtečky smart karet Conax a dvou CI+ slotů umožňující kombinaci až tří placených služeb (většina televizorů má pouze jeden CI či CI+ slot).
Televizor má pochopitelně integrovánu řadu funkcí, které nabízí satelitní receivery TechniSat – aktualizovaný seznam družic a transpondérů isipro, integrovanou funkci digitálního rekordéru (DVR) s podporou časového posunu (timeshift) a střihu pro odstranění reklam z nahrávek, a samozřejmě podporu přehrávání řady digitálních formátů jako je MP3, JPEG, MP4, DivX Xvid, H.264, VC-1 ale i FLAC, Ogg, Theora či PNG. Pro připojení externích úložišť ať již pro přehrávání z nich nebo záznam, lze použít celkem tři USB 2.0 porty s podporou FAT32 i NTFS disků, interní pevný disk má kapacitu 1 TB. Podporována je také funkce techni router pro přenos programů na jiné zařízení Technisat. Velkým plusem je podpora UPnP a DLNA, tedy možnost sdílení médií z počítačů a dalších zařízení v domácí síti a také bohatá nabídka internetových funkcí zahrnující prohlížeč či přístup do knihovny ZDF. Obecně vzato jsou internetové funkce zatím výrazně zaměřeny na německy hovořící trhy – je jen na vás, zda vám to vyhovuje či nikoliv, ovšem stále rostoucí přítomnost na našem trhu dává tušit i posun v tomto směru. V domácí síti je možné kopírovat nahrávky z televizoru do PC, přistupovat k nastavení nahrávání televizoru přes internetový prohlížeč nebo využít funkcí TwonkyMedia serveru.
Pro internetové funkce nabízí TechniSat k dokoupení speciální klávesnici, základní ovládání je ale možné i pomocí dodávaných dálkových ovladačů (v balení jsou dva, plný a zjednodušený). Dokoupit lze i USB/Wi-Fi adaptér.
Obrazovka používá Full HD panel s technologií podsvícení Edge LED a 200Hz snímkováním pro zcela plynulý obraz. Přestože by to 200Hz technologie umožňovala, televizor nepodporuje 3D – to sice může s ohledem na cenu způsobit pozdvižené obočí, nicméně to nepokládáme za zásadní nedostatek. 3D technologie dnes skutečně ještě nedospěla, dostupnost obsahu je (snad s výjimkou her) omezená, a tak je vcelku pochopitelné, že televizor určený spíše konzervativnějším a náročnějším zákazníkům její integraci vynechává.
Zprovoznění a nastavení televizoru je díky přehlednému menu i přednastaveným transpondérům poměrně snadná a rychlá záležitost. Plné vyhledání a naladění satelitních programů by mělo být hotovo za méně než půl hodiny. Následně je možné zvolit oblíbené programy či pořadí kanálů. Plný náběh televizoru z režimu deep sleep nebo úplného vypnutí zabere zhruba 26 sekund. Pokud místo „hlubokého spánku“ nastavíte funkci rychlého startu, probouzí se televizor za pouhých osm vteřin, nicméně spotřeba v režimu spánku vzroste ze zhruba půl na třicet tři wattů – to je opravdu hodně. Za provozu činí spotřeba asi 110 W, což parametrům a výbavě televizoru plně odpovídá. Odezva menu a přepínání programů je velmi rychlé, s jedinou výjimkou: přepínání HD programů v režimu kabelového tuneru vyžaduje o něco delší prodlevu. To se ale může časem změnit po updatu firmwaru, který je možné nahrát přes satelit, LAN či USB. Nabídka elektronického programového průvodce (EPG) je sedmidenní, při pohybu v ní zůstane v pozadí zvuk naposledy navoleného programu, okno s náhledem obrazu ale k dispozici není. Televizor si rozumí s většinou CI karet a standardů – vedle pro nás zásadního Irdeta jsou to například Viaccess, Diablo2, HD+ CI+, AlphaCrypt či Unicam.

Oblasti, kde Technisat jednoznačně sbírá body, jsou kvalitní a dostatečně detailní zvuk, i barevně plný, ale vyvážený a ostrý obraz s hlubokou černou. Elektronika televizoru a vynikající panel dělají doslova divy a společně s kvalitním zdrojem signálu jde o úžasný vizuální zážitek s přesným zobrazením barev, jemnými přechody odstínů a vykreslením detailů, absencí duchů, rozmazáním obrazu a dalších tradičních nešvarů – a je jedno zda sledujete celovečerní film, animované pořady pro děti nebo hokej. Technisat nezaostává ani u převzorkování SD signálu a nabízený výsledek je jedním z nejlepších jaký jsme měli možnost vidět. Společně s fantastickou výbavou a paletou funkcí, kterým dominuje jak výtečná nabídka těch satelitně orientovaných, tak vyčerpávající podpora síťových funkcí, s elegantním designem a perfektním zpracováním jsou obraz a zvuk hlavní argumenty, proč si „připlatit“ právě za Technisat MultyVision ISIO.

Technologie panelu: Edge LED LCD
Úhlopříčka: 40“ (102cm)
Rozlišení: 1080p (1920 × 1080 bodů)
Poměr stran: 16 : 9
Reproduktory:
Konektory/rozhraní: 2× HDMI, SCART, komponentní, cinch (analogové vstupy vyžadují adaptéry), 3× USB 2.0, LAN, linkový audio, SPDIF, audio (vyžaduje adaptér), Conax, 2× CI+ Multimédia: DVB-S2, -C, -T, -T2, dva tunery, USALS, CatCR, UPnP, DLNA, Browser, TwonkyMedia
Podporované formáty: JPEG, PNG, MP3, WMA, OGG, FLAC, AAC, TS, TS4, MPG, VOB, AVI, MKV, MOV, MP4 a další
Ostatní: integrovaný pevnáý disk 1TB, 2× DO
Rozměry: 95,5 × 69,2 × 22 cm (se stojanem)
Hmotnost: 20 kgGalerie

Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.