Transcend PF830

Archiv | 01.09.10

www.transcend.com, cena: 2200 Kč Hledáte digitální rámeček s povedeným designem a širokou nabídkou funkcí? Transcend PF830 by vám mohl vyhovovat. Obecně totiž trpí digitální rámeč...

www.transcend.com, cena: 2200 Kč

Hledáte digitální rámeček s povedeným designem a širokou nabídkou funkcí? Transcend PF830 by vám mohl vyhovovat.
Obecně totiž trpí digitální rámečky jedním problémem – tím je zpravidla nevkusné provedení, jež se nehodí do moderního interiéru. Nejen proto nás potěšil digitální rámeček Transcend, který osloví jak zpracováním, tak i nabídkou funkcí, které ho řadí k vyšší třídě.
Jeho základem je 8“ TFT displej s nativním rozlišením 800 × 600 pixelů a poměrem stran 4 : 3, což je dobré pro naprostou většinu fotografií, jež jsou zhotoveny v tomto poměru. Z hlediska trendů by bylo sice marketingově výhodné osadit rámeček displejem s poměrem 16 : 9, ale naštěstí praktičnost zvítězila. Samotný TFT panel nabízí velmi dobré podání barev i slušné zobrazovací úhly, které neomezují kvalitní zobrazení pouze pro čelní pohled. Dobré je i podání tělové barvy, což nelze říci o drtivé většině rámečků na trhu. Zvláště levnější modely jsou s barevným podáním mimo přijatelnou toleranci
Jako zdroj fotografií lze použít různá datová média. Základem je samozřejmě čtečka paměťových karet – a zde PF830 opět zaslouží pochvalu za širokou podporu různých formátů (viz tabulka parametrů). Jen stěží najdete kartu, kterou by rámeček nepodporoval. Dalším zdrojem obrázků může být připojený flashdisk, ale také počítač (porty USB a miniUSB). Jelikož Transcend PF830 disponuje vlastní pamětí (NAND) o rozsahu 2 GB, je možné do něj podle velikosti uložit podle velikosti slušné množství fotografií.
Při práci s rámečkem jsme ocenili rychlost čtení. V případě vložení neupravených snímků pořízených z digitální zrcadlovky (12 Mpx, 3–6 MB/fotografie) na SDHC (class 10 a class 4) bylo čtení velice rychlé. U jiných rámečků jsme se často setkali s velice dlouhým načítání takto velkých souborů, což skutečně pohodlnému prohlížení právě pořízených fotografiích nepomůže. PFD830 je načítal svižně a prohlížení tak bylo příjemné. Umístění rámečku může být jak vertikální, tak horizontální, interní senzor sám pozná polohou a podle toho upraví zobrazení.
V balení samozřejmě naleznete dálkový ovladač umožňující ovládání všech funkcí. S jeho pomocí lze vše v rámečku nastavit a také velice jednoduše procházet jednotlivé fotografie, zvětšovat je a podobně. Zobrazení je možné několika styly. Primární je slideshow (obrázky se postupně mění) a statický režim, kdy je obrázek zobrazený fixně. V případě slideshow je možné využít několika z řady efektních přechodových filtrů mezi jednotlivými obrázky, nebo zvolit náhodnou volbu filtru.
Struktura ovládacích prvků a povedeného grafického menu v rámečku přispívá k snadnému ovládání, takže nebyla potřeba ani studovat návod. Ovládací klávesy jsou umístěny i na samotném rámečku a uživatel tak není odkázán pouze na ovladač. Rámeček PF830 nabízí také funkce kalendáře, hodin a nechybí ani možnost využít budík. V kalendáři si můžete poznamenat události jako např. narozeniny, svátky atd. Praktickou funkcí je možnost definice časového horizontu, kdy má být zařízení aktivní. Snadno tak v době, kdy jste např. běžně v práci, může být zařízení vypnuté a zbytečně nespotřebovávat proud.
Celkově nás rámeček velmi potěšil a není mu příliš co vytknout. Provedení, design i funkce odpovídají vyšší třídě a majitel může být spokojen. Detaily jako náklonový senzor, možnost definice časového horizontu aktivace nebo rychlé čtení z karty činí z rámečku Transcend PF830 horkého kandidáta na vašeho favorita.

Transcend PF830

Barevné varianty: Black, White
Rozměry: 212 × 172 × 39 mm, váha: 510 g
Displej: 8\\\" 4 : 3 TFT LCD, 800 × 600 pixelů
Audio out: 0,5 W repro
Porty: USB – 1× standard A-Type, 1× mini B-Type
Interní paměť: 2GB NAND Flash
Podporované audioformáty: MP3, WMA (Non-DRM), WAV
Podporované videoformáty: Motion JPEG (AVI & MOV; up to 720 × 480 @ 30 FPS)
Fotografické formáty: DSC JPEG (up to 9000 × 6750)
Podporované paměťové karty: SD/SDHC/MMC/CF/microSD/M2/MS/MS PRO/MS Duo/MS PRO Duo/MS PRO-HG Duo
Záruka: 2 rokyGalerie

Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.