Ultrasone Edition 8 Ruthenium

Archiv | 01.11.10

www.musicdata.cz | 33 477 Kč (včetně DPH) Podle čeho se pozná luxus? Výrobky, které aspirují na zařazení do kategorie luxusní, by měly splňovat tři základní kriteria: exkluzivní...


www.musicdata.cz | 33 477 Kč (včetně DPH)


Podle čeho se pozná luxus? Výrobky, které aspirují na zařazení do kategorie luxusní, by měly splňovat tři základní kriteria: exkluzivní design, nadstandardní pohodlí a nekompromisní kvalita zvuku. Rychlý pohled na cenovku už jen potvrdí, že jste skutečně v té nejvyšší lize a že už není kam stoupat.
Nejvyšší model z produkce německé značky Ultrasone všechna tato kriteria splňuje. Nová high-endová sluchátka Edition 8 jsou luxus, který je určen těm nejnáročnějším. Každý kus je vyroben ručně a má vlastní sériové číslo (ten „náš“ měl číslo 1018). A pokud byste měli zájem o sběratelský kousek, výrobce nabízí ještě černohnědý model Edition 8 Limited s náušníky vykládanými ořechovým dřevem, kterého se pro všechny světové trhy vyrobí pouhopouhých 888 kusů a je k dostání i v České republice.
Elegantní design „standardních osmiček“ kombinuje precizní dílenské zpracování s drahým materiálem, který není jen líbivým estetickým doplňkem, ale má i své funkční opodstatnění. Kryty náušníku jsou potaženy ušlechtilým kovem rutheniem, který se využívá při výrobě luxusních náramkových hodinek a je vysoce odolný vůči mechanickému nebo chemickému poškození. Při běžném provozu na náušnících nezůstávají otisky ani šmouhy. Polstrování náušníků je vyrobeno z měkké kůže etiopské dlouhosrsté ovce a zajišťuje vynikající izolaci od okolních zvuků.
Sluchátka mají uzavřenou konstrukci a jsou vybavena technologii přirozeného prostorového zvuku S-Logic s decentralizovaným umístěním měniče. Díky této technologii se zvukové vlny namísto přímého dopadu do vnitřního ucha odrážejí v různých směrech od povrchu vnějšího ucha ještě před vstupem do zvukovodu, čímž vzniká přirozené prostorové zvukové pole. Za zmínku stojí i magnetické stínění slitinou niklu a železa (tzv. MuMetal nebo MuShield), které ve srovnání s běžnými sluchátky snižuje množství elektromagnetického záření směřujícího k posluchači až o 98 %.
Výrobce charakterizuje Edition 8 jako audiofilská sluchátka s univerzálním zaměřením – jsou určena profesionálům v nahrávacích studiích i náročným posluchačům pro domácích poslech, ovšem nízká hmotnost a přijatelné rozměry je kvalifikují i pro nošení „na ven“.
A jak hrají? Pozor, tato sluchátka jsou opravdu pro fajnšmekry a ten, kdo očekává masivní dávku basů a zahlcení zvukem, bude hořce zklamán. Projev „osmiček“ je jemný, téměř neutrální, ale nepostrádá dynamiku a muzikálnost. Vysokou pochvalu zaslouží čistý a přesný zvuk a bravurní vykreslení prostoru s věrným podáním i těch nejjemnějších detailů a tichých zvuků v pozadí. Jsou to „přísná“ sluchátka a hudebníkům neodpustí žádnou chybu – slyšet je opravdu všechno. Při poslechu klasické hudby slyšíte i otáčení notových zápisů.
S různými hudebními žánry si poradí na výbornou – nejlépe jim sedí komplexní orchestrální skladby, komorní jazz a vokální soubory, ale zklamaní nebudou ani příznivci rocku či elektronické taneční hudby. Snad jediným negativem jsou ostřejší sykavky, které u některých nahrávek mohou působit nepříjemně.
Přestože tato sluchátka budete častěji využívat v interiéru, délka kabelu (1,2 metru) a malý jack přímo svádí k tomu, abyste je zkusili připojit i k přenosnému MP3 přehrávači a vyrazili s nimi do ulic. Ostatně když už si pořídíte luxusní sluchátka, proč si nedopřát potěšení ukázat se s nimi ve společnosti? I reprodukce komprimované hudby je na vysoké úrovni. Drobné přehrávače sice mají problém dostatečně sluchátka vybudit, ale skvělý a detailní zvuk oceníte i v rušném městském provozu.
A jedno doporučení místo závěru: kdyby vám někdo nabízel, že vám je na měsíc půjčí, nedělejte to. Nebudete je chtít vrátit.
Princip: uzavřená dynamická sluchátka
Kmitočtový rozsah: 6–42 000 Hz
Impedance: 30 ohmů
Citlivost: 96 dB
Hmotnost bez kabelu: 260 g
Délka kabelu: 1,2 m
Konektor: zlacený jack 3,5 mm plus redukce na 6,3 mm
Prodlužovaní kabel: délka 4 m

SPL Phonitor


www.musicdata.cz | 38 190 Kč (včetně DPH)


Máte-li doma velký, drahý, kvalitní AV receiver, tak to automaticky neznamená, že si na něm dobře poslechnete i hudbu ve sluchátkách. Sluchátkový výstup AV receiveru zpravidla nebývá na stejně vysoké úrovni jako samostatný sluchátkový zesilovač a pokud to s poslechem hudby myslíte vážně, dříve či později dojdete k rozhodnutí, že se bez tzv. „sluchátkáče“ prostě neobejdete.
SPL Phonitor je profesionální přístroj od renomované německé značky Sound Performance Lab, která se už přes 25 let zabývá výrobou zvukové techniky. SPL patří mezi nejznámější světové výrobce v segmentu zpracování analogového audio signálu a její výrobní program pokrývá všechny oblasti zpracování zvuku od nahrávání až po mastering.
Název Phonitor je složenina z písmen anglických slov headphones a monitor – a naznačuje, kdo a kde tento vyspělý sluchátkový zesilovač nejlépe využije. Phonitor je určen profesionálním zvukařům jako studiový monitorovací přístroj.
Industriální retro design s ručičkovými měřáky a kovovými přepínači zcela odpovídá jeho účelu. Pokud nejste profi zvukaři, avšak máte slabost pro sedmdesátá léta nebo pro krásu analogových mašinek, nepochybně byste si Phonitor hrdě postavili na česné místo v obývacím pokoji. Oko znalce potěší pohled na zadní panel, kde se nachází profesionální symetrické XLR vstupy a výstupy.
Vedle standardních monitorovacích funkcí nabízí Phonitor i nastavitelné prvky jako jsou Crossfeed, Speaker Angle a Center Level. Tyto ovládací prvky u běžných „sluchátkáčů“ nenajdete a umožňují nastavit parametry šířky, balance a celkového prostoru poslechového pole přesně tak, jak je člověk vnímá při poslechu reprosoustav. Ve spojení s kvalitními sluchátky je Phonitor vynikající náhradou za poslechové monitory a umožňuje dlouhý poslech bez únavy uší.
SPL Phonitor má vše, co by měl referenční sluchátkový zesilovač mít. Základem tzv. 120V technologie jsou ručně vyráběné operační zesilovače s odstupem signál/šum 116 dB a celkovým dynamickým rozsahem 130 dB. Phonitor má těchto operačních zesilovačů devět.
Zvuk Phonitoru je neutrální, ale není sterilní. Všechny frekvence jsou reprodukovány rovnoměrně, basy jsou pevné, středy čisté a zřetelně prokreslené, výšky jasné a měkké. Zesilovač jsme vyzkoušeli v kombinaci s různými sluchátky a jednoznačný závěr je ten, že všem dopomohl k výrazně dynamičtější, zřetelnější a příjemně vyvážené reprodukci. Posuzovat, která sluchátka si s Phonitorem rozuměla nejlépe, není možné, protože to do značné míry záleží na subjektivních preferencích posluchače. Ale pokud zrovna řešíte dilema, jaký sluchátkový zesilovač si pořídit, určitě do užšího výběru zařaďte i SPL Phonitor.
Výstupní úroveň: 1,7 W
Sluchátkový výstup: 1×
Vstupy: XLR 2×
Výstupy: XLR 2×
Frekvenční rozsah: 10 Hz–200 kHz
Zkreslení: Odstup od šumu: > 97 dB
Hmotnost: 4,05 kgGalerie

Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.