100GB Blu-ray disky Sharp

AudioVideo |

Sharp představil první Blu-ray rekordéry podporující nový BDXL formát a třívrstvé Blu-ray disky VR-100BR1 s kapacitou 100 GB.

100GB Blu-ray disky SharpSpolečnost Sharp představila dva nové modely AQUOS Blu-ray rekordérů podporující nový BDXL formát, což je specifikace definovaná Blu-ray Disc Association (BDA) pro vysokokapacitní Blu-ray disky. Ty umožňují jako první na světě nahrávání a přehrávání třívrstvých a čtyřvrstvých Blu-ray disků. Blu-ray rekordéry BD-HDW700/BD-HDW70 budou dostupné na japonském trhu od 30. července 2010.

BDXL je nový formát vícevrstvých přepisovatelných Blu-ray disků, které zvyšují dostupnou kapacitu pro uložení dat na jednom disku. BDXL formát umožňuje využít další zapisovatelnou vrstvu k současné dvouvrstvému formátu (s úložnou kapacitou až 50 GB) a nabízí třívrstvé (100 GB) a čtyřvrstvé disky (120 GB). Tento nový formát umožňuje nahrání přibližně 12 hodin pozemního digitálního vysílání a zhruba 8,6 hodin satelitního digitálního vysílání. To je potencionální nahrávací doba pro video při použití DR režimu (nahrávání se stejnou kvalitou obrazu jaká je vysílána, datový tok 17 Mbps pro pozemní digitální vysílání a 24 Mbps pro satelitní digitální vysíláni). Nahrávací doba se může mírně lišit v závislosti na nastavení rekordéru, obsahu nahrávaného videa a na dalších faktorech.

Sharp BDXL


Blu-ray disková jednotka, která jako první na světě podporuje nahrávání a přehrávání BDXL Blu-ray médií, byla vyvinuta společností Pioneer Digital Design and Manufacturing Corporation (se sídlem v Kawasaki, Prefektura Kanagawa, Japonsko, dále jen PDDM), společným podnikem společností Sharp a Pioneer v oblasti optických technologií. Blu-ray rekordér je produktem společného vývoje a sdílení zkušeností v oblasti optických technologií, získaných oběma společnostmi během dlouholetého angažování se v této oblasti.

Sharp zároveň představil třívrstvé Blu-ray disky VR-100BR1, které jako první odpovídají specifikaci nového BDXL formátu, a nabízejí kapacitu pro uložení dat 100 GB na jednom disku. Tyto disky umožňují zaznamenat a uchovávat HDTV programy s dlouhou stopáží nebo velké množství dílů seriálů na jednom disku ve stejné HD kvalitě jako originál. Také tyto disky budou dostupné na japonském trhu od 30. července letošního roku.

Podle slov vedení zaměří Sharp úsilí na maximální využití optických technologií vyvíjených společností PDDM a věří, že BDXL formát podporující Blu-ray rekordéry a Blu-ray disky jsou začátkem nové éry velkokapacitních disků umožňujících zálohování videa ve vysokém rozlišení s velmi dlouhou stopáží.

Sharp BDXL

Sharp BDXL
Komentáře