15“ OLED LG se začíná prodávat

AudioVideo |

Jihokorejský výrobce LG začíná dodávat očekávané 15“ OLED televize, zatím však jen ve své domovské zemi a za prémiovou cenu.

15“ OLED LG se začíná prodávatLG se podařilo dodržet slibované termíny a skutečně začíná dodávat 15“ (38cm) televize s obrazovkami z organických světelných diod (OLED), které proti LCD nabízejí mnohem lepší pozorovací úhly, černou, a tedy i řádově vyšší statický kontrast. Prototypy byly k vidění na veletrhu spotřební elektroniky IFA 2009, nyní si je mohou zákazníci koupit, i když jen ti z Koree (samozřejmě její jižní poloviny).

Cena je v přepočtu 1735 euro (~45100 korun), takže se nepotvrdily naděje, že by televize mohla být prodávána za dostupnější sumu. Nicméně i tak je to pokrok, který věští cestu k levnějším OLED, protože zatím jediná běžně prodávána OLED televize Sony XEL-1 stále ještě nedávno stejně, přitom nabízí úhlopříčku jen 11“ (28 cm) a rozlišení 960x540 (čtvrtina Full HD 1920x1080). 15“ model LG je na tom přeci jen lépe, je větší, navíc má „HD Ready“ rozlišení 1366x768 bodů.

Nechejme se překvapit, kdy se začne televize prodávat i v Evropě a kolik bude nakonec stát. Nejhorším scénář předpokládá, že se bude opakovat stejná situace jako v případě Sony XEL-1, která stála v zámoří dvakrát více než v Japonsku.

Jakmile budou známy podrobnosti, tedy až se televize dostane mezi první zákazníky, budeme informovat.

Další fotografie zde a zde.

15
Komentáře