25,5” produkční LCD HD monitor BT-LH2550

AudioVideo |

Nový produkční LCD monitor Panasonic BT-LH2550 má  rozlišením 1920 x 1200 pixelů, LCD panel S-IPS a rozšířené barevné podání výrazně převyšující NTSC standard.

25,5” produkční LCD HD monitor BT-LH2550Panasonic nabízí šest možností nastavení barevného prostoru - SMPTE, EBU, ITU-R BT.709, Adobe 2.2, Adobe 1.8 a D-Cinema předurčuje monitor na širokspektrálnímu využití od tisku až po digitální grafiku a postprodukci. 

Monitor má samozřejmě integrovanou kalibrovatelnou LUT tabulku. S S-IPS panelem s rozlišením 1920 x 1200 a 10-bitovým zpracováním obrazu je BT-LH2550 vhodným nástrojem pro profesionální grafiku a video, zvláště při pozorovacích úhlech lepších než mají jiné typy LCD panelů. Monitor má dále zabudované funkce zobrazení kontrolního osciloskopu a vektorskopu, které slouží na zobrazování všech řádků obrazu při monitorování úrovní signálů. 

Naistalovaný kalibrační software umožňuje, aby se monitor kalibroval přímo bez použití počítače a to prostřednictvím analyzátoru barev. Zobrazit obraz vedle sebe ze dvou videozdrojů umožňuje funkce rozdělení zobrazení. Monitor je vybavený i kompenzační funkcí Cine-gamma Film-Rec určenou pro současnou činnost s kompatibilními videokamerami - ke kterým patří i nové modely P2HD VariCam videokamer AJ-HPX3700 a AJ-HPX2700 a VariCam HD Cinema kamera AJ-HDC27. Mezi další monitorovacími nástroji jsou zobrazování/zmrazení, standardní vyznačení oblasti, modré zobrazení, zobrazení H/V zpoždění, monochromatické zobrazení a zobrazení přeložené mřížkou.

Model LH2550 sa vyznačuje novým, lehkým a prostorově úsporným konstrukčním řešením. V porovnání s předchozím BT-LH2600W je až o třetinu lehčí. Vybavení monitoru zahrnuje kopletní sestavu profesionálních konektorů, včetně vstupního DVI-D konektoru, dvou automaticky přepínaných vstupních konektorů SDI (HD/SD), konektorem pro komponentní a RGE signál, ale také standardním 9-pinovým RS-232C konektorem a 9-pinovým GPI konektorem pro dálkové ovládání. Monitor je nejen vybaven konektorem pro sluchátka, ale i zelenou a červenou kontrolkou na předním panelu. Audiodekodér (přístupný přes konektor pro sluchátka), zobrazení časového kódu, skryté titulky (pouze přes videovstup), zobrazení měření úrovně zvuku až v šesti kanálech jsou součástí vybavení monitoru. Pohodlné ovládání ulehčuje 5 tlačítek na předním panelu. K tlačítkům je možné přiřadit různé zobrazovací režimy a nastavení pro rychlou, přímou úpravu a nastavení prostřednictvím jednoho tlačítka. 

LH2550 pracuje bez chladícího ventilátoru, tudíž je jeho převod nehlučný. Zpravidla je vybavený stojanem na stůl a je VESA kompatibilní. Součástí výroby je adaptér pro 24V střídavého napájení ale také přívod střídavého nabíjení s 3-pinovým konektorem 
a 4-pinovým XLR kabelem jednosměrného napájení. 

Model LH2550 je možné zakoupit od března 2009 za doporučenou cenu 149000 korun.

 

Panasonic BT-LH2550

Panasonic BT-LH2550
Komentáře