3D televize Sharp LV se čtvrtou barvou

AudioVideo |

Společnost Sharp představila novou řadu 3D televizorů Aquos LV se čtvrtou základní barvou díky obrazovce Quattron.

3D televize Sharp LV se čtvrtou barvouSpolečnost Sharp představila jako první na světě 3D LCD se čtyřmi základními barvami. Zákazníci v Japonsku se tak již 30. června dočkají 3D televizorů Sharp série LV s rozměry obrazovky 40, 46, 52 a 60 palců (101 až 152 cm) - LC-60LV3, LC-52LV3, LC-46LV3 a LC-40LV3.

Rozlišení je samozřejmě Full HD 1920x1080 bodů, použitý panel UV2A a speciální 3D brýle AN-3DG10 umožňují podle výrobce přepínat mezi 2D a 3D obsahem. A aby bylo také z čeho 3D filmy sledovat, uvádí Sharp i digitální Blu-ray 3D videorekordéry BD-HDW700 a BD-HDW70, které umí na integrovaný terabajtový disk nahrávat paralelně najednou ze dvou televizních programů.

Ceny zatím nebyly zveřejněny, nicméně odhadem by se měly na japonském trhu pohybovat v rozmezí v přepočtu 60000 až 130000 korun podle velikosti televize. Uvedení v Evropě a USA je plánováno později.

Podrobnosti následují v tiskové zprávě výrobce níže, popřípadě v rozšířené zprávě zde.

Sharp LV 3D

Sharp LC-40LV3

Sharp LC-52LV3

Sharp LV 3D

Sharp LV 3D

 

Společnost Sharp vyvinula jako první na světě 3D LCD se čtyřmi základními barvami a extrémně nízkým tzv. crosstalkem (nežádoucí dvojité obrysy obrázků – tzv. duchy). Při nošení speciálních 3D brýlí si mohou diváci užít působivý 3D obraz s výjimečně realistickým pocitem prostoru.

Obecně 3D LCD používají systém založený na technologii časování displeje v kombinaci se speciálními zatmívacími brýlemi se skly z tekutých krystalů. V tomto systému jsou obrázky určené pro levé a pravé oko střídavě zobrazovány na LCD obrazovce. 3D brýle mají skla z tekutých krystalů a střídavě se zatmívají a propouštějí obraz tak, aby levé oko sledovalo pouze sudé snímky určené pro levé oko a pravé liché. Mozek diváka automaticky spojí tyto samostatné pohledy do jednoho a vnímá je jako jeden prostorový obraz. Avšak zobrazování 3D obrazu tímto systémem na tradičních displejích trpělo nízkým jasem a malou ostrostí obrysů.

Nově vyvinutý 3D displej z tekutých krystalů od Sharpu nabízí radikálně nové řešení výše zmíněných problémů a to díky kombinaci čtyř unikátních špičkových LCD technologií Sharpu: (1) UV2A technologii, základní technologii Sharpu pro LCD TV panely, (2) RGBY technologii čtyř základních barev, (3) FRED technologii(Frame Rate Enhanced Driving; technologie tvorby signálu pro 3D LCD TV) a (4) technologii tzv. side-mount scanning LED podsvícení (Side-mount scanning LED Backlight - technologie podsvícení umožňující snížit tzv. crosstalk). LCD je optimalizován pro 3D televizi, a proto je jas obrazovky při zobrazování 3D obrazu 1,8krát vyšší než u tradičních displejů (Sharp LCD nevybavené technologiemi zmíněnými) a crosstalk je extrémně nízký. RGBY technologie využívá čtyř základních barev, přidáním žluté (Y) k třem tradičním základním barvám červené (R), zelené (G) a modré (B). Tato technologie se podílí na živějších barvách díky vyšší světelné propustnosti panelu a širšímu barevném spektru (rozsahu barev které mohou být zobrazeny), které bylo obtížné dosáhnout na běžných barevných displejích využívajících 3 základní barvy.
Komentáře