3D kanál Digital+ na satelitu Astra

AudioVideo |

Společnost SES Astra oznámila, že operátor Digital+ spustil 3D demo kanál na satelitu Astra.

3D kanál Digital+ na satelitu AstraNový demo kanál se jmenuje Canal+ 3D Demo a vysílá přes SES Astra na orbitální pozici 23,5 stupně východně (23,5°E) zdarma pro celou Evropu.

Jde o první 3D vysílání ve Španělsku a Digital+ spustil tento nový 3D kanál, aby umožnil instalačním firmám i prodejcům předvést možnosti 3D televizí před koupí zákazníkům. Kanál bude nabízet 3D obsah včetně upoutávek na celovečerní filmy a koncert, to vše ve vysoké kvalitě.

K dnešnímu dni satelitní operátor Astra vysílá šest komerčních 3D kanálů včetně těch zcela prvních v Evropě. Je to BSkyB ve Velké Británii, Canal+ ve Francii, Sky v Německu, Viasat ve Skandinávii a Brava 3D a Penthouse 3D pro celou Evropu. Navíc společnost SES Astra nabízí vlastní 3D demo kanál, čímž se počet 3D kanálů, včetně komerčních a demo, dostává na celkové číslo osm.

Ferdinand Kayser, prezident a CEO společnosti SES Astra, k tomu řekl: „Těší nás, že Digital+ spustil svůj 3D demo kanál na satelitu Astra. Jakožto partner a poskytovatel technických služeb stále hledáme možnosti inovace u 3D technologií. To, že si španělský operátor placené televize vybral společnost SES Astra, jen prokazuje, jakou důvěru mají vysílací společnosti v Evropě v naše technické odborné znalosti a know-how. V souvislosti s rychlým nástupem 3D kanálů a vzrůstajícím prodejem 3D televizorů jsme si jisti, že se 3D brzy prosadí jako nová úroveň televize.“
Komentáře