3D TV LG s 4K displejem se začne prodávat v létě

AudioVideo |

LG potvrdilo, že se její obrovská 3DTV s rozlišením 3840x2160 pixelů začne prodávat v období mezi červnem a srpnem letošního roku.

3D TV LG s 4K displejem se začne prodávat v létěI když 4K displeje na letošním veletrhu CES představovala celá řada výrobců, LG slibuje, že její televizor bude první 4K TV na trhu a bude se prodávat v rámci high-endové řady LM9600 v supertenkém provedení, s platformou Smart TV, ovládáním hlasem a dvoujádrovým procesorem. Televizor bude obsahovat technologii Cinema 3D a dá se očekávat, že 4K rozlišení značně zlepší detaily 3D. Rozlišení 4K je čtyřnásobně větší, než Full HD a nabídne 3840x2160 pixelů (celkem tedy osm milionů).

LG demonstrovalo svou TV na CES s Full HD 3D obsahem, který podle návštěvníků na levných polarizovaných 3D brýlích vypadal skvěle. Na dotaz, proč LG nezobrazuje opravdový 4K obsah společnost uvedla, že v současné době ještě není rozšířeno řešení pro příjem 4K signálu. Nutno však dodat, že šlo o prototyp a finální verze televizoru, která se v USA bude prodávat pod označením 84LM9600 a v Evropě jako 84LM960V, 4K obsah samozřejmě zobrazí. Zařízení se podle nyní upřesněného plánu začne prodávat mezi červnem a srpnem za blíže nespecifikovanou cenu.

Související články
Komentáře