4K projektor Sony CineAlta v kině Centrál

AudioVideo |

V královéhradeckém kině Centrál byl nainstalován projektor Sony CineAlta, který je schopen promítat filmy ve standardu 4k. Jde o první takové kino v Česku.

4K projektor Sony CineAlta v kině CentrálDigitální sálový projektor Sony CineAlta 4K SRX-R220 byl nainstalován v královéhradeckém kině Centrál. To se tak zařadilo mezi nevelký počet evropských kin, která 4K projektor využívají a zároveň se stalo vůbec prvním kinem, které nabídne filmy promítané ve standardu 4k s rozlišením 4096x2160 bodů českým divákům. Doposud totiž všechna velká digitalizovaná česká kina využívají projektory s rozlišením 2K, což je 2048x1080 bodů, tedy jen o málo více než nabízí Full HD televizory (1920x1080 bodů). 

Projektor Sony CineAlta 4K SRX-R220 se řadí ke špičkovým projektorům v oblasti digitální videoprojekce. Jedná se v současné době o jediný projektor určený pro sálové profesionální projekce s rozlišením 4K, který splňuje specifikaci DCI (Digital Cinema Initiatives). Elektronické zobrazovací prvky pracující na základě technologie Sony SXRD. Díky vysokému světelnému výkonu projektoru je možné zajistit plnohodnotný obraz na projekční ploše široké až 20m. Kinosály využívající 4K projektory mají navíc možnost v kombinaci s nejmodernějším systémem RealD promítat ve 3D.

Sony CineAlta 4K SRX-R220
Komentáře