55“ LCD HDTV Vizio s LED podsvícením

AudioVideo |

Jednička na trhu HD televizí v USA uveden na podzim 55“ LCD HD televizi s plným LED podsvícením a 240Hz vyhlazováním obrazu.

55“ LCD HDTV Vizio s LED podsvícenímPodle nejnovějších tržních údajů je americký prodejce televizí Vizio, dceřiná společnost tchaj-wanského výrobce Amtran Technology, na prvním místě prodejů televizí s vysokým rozlišením v USA.

Aby společnost svou pozici posílila, uvede zanedlouho další novinku v podobě HD televize s úhlopříčkou 55“ (skoro 140 cm), rozlišením Full HD 1920x1080 bodů, 240Hz obrazem, LED podsvícením a udávaným dynamickým kontrastem až dva miliónu ku jedné.

Cena bude navíc přesně 2000 dolarů (~36000 korun, ~1385 euro), což je slušné, uvážíme-li, že panel bude pravděpodobně IPS od LG a LED podsvícení bude plné LED, tedy ne jen okrajové. Vnější vzhled bude pravděpodobně velmi podobný tomu, co nabízí současný 55“ model Vizio VF550XVT1 (na obrázku), ten má ovšem stále jen trubicové CCFL podsvícení. Jedním z důvodů pro použití stávajícího designu je právě i snaha o udržení nákladů, a tedy i ceny, co nejníže.

Nového modelu si zřejmě užijí jen zákazníci v USA, nicméně nějaké jeho odvozené verze, tedy stejného panelu, podsvícení a 200Hz obrazu, bychom se mohli dočkat i nás.

Vizio se chystá používat ve svých televizích LED podvícení ve stále větší míře, příští rok se prý zákazníci dočkají i okrajového „Edge LED“, s nímž se dají konstruovat obecně tenčí obrazovky.

Vizio VF550XVT1
Komentáře