55" OLED TV od LG by mohl stát 150 000 Kč

AudioVideo |

Pětapadesátipalcový televizor, který společnost LG představila na veletrhu CES v lednu, se začne prodávat v květnu za v přepočtu téměř 150 000 Kč.

55" OLED TV od LG by mohl stát 150 000 KčKorejský výrobce má v plánu televizor představit na filmovém festivalu v Cannes, jenž se odehraje od šestnáctého do sedmadvacátého května. Cena zařízení byla podle jednoho ze zdrojů stanovena na 9 milionů Wonů, tedy okolo 7900 dolarů. Původně měl být nový televizor s úžasnými barvami uveden na trh ve druhé polovině tohoto roku, následně se objevily informace o tom, že TV bude oficiálně představena v průběhu letních Olympijských her v Londýně. Zajímavé je, že se televizor nejdříve začne prodávat v Evropě.

Pětapadesátipalcový televizor má modelový název 55EM9600, je tenký pouze 4 mm a nabídne kontrastní poměr 1 000 000:1. Zařízení váží sedm a půl kilogramu. Korejský výrobce již dříve potvrdil, že TV bude využívat jeho systém Cinema 3D s pasivními 3D brýlemi. LG slibuje "nejpřirozenější barvy, které kdy byly na jakémkoli televizoru viděny" a nutno podotknout, že návštěvníci veletrhu CES s tímto odvážným tvrzením souhlasili.

Zdroj: http://www.oled-a.org/news_details.cfm?ID=756

 

Update: "LG představila svojí ultra-tenkou OLED televizi s pasivní LG CINEMA 3D technologií na veletrhu CES v Las Vegas letos v lednu. Není však pravda, že se tento typ televizoru bude prodávat již od května 2012. Co se týká cenové hladiny, v tuto chvíli považuji za spekulaci uvedenou sumu 150 000 Kč," sdělil Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ.

Související články
Komentáře