55" OLED TV od Samsungu bude stát 9000 dolarů

AudioVideo |

Nový 55palcový OLED televizor od Samsungu bude podle mluvčího společnosti stát "přes 10 milionů wonů", tedy přibližně 9000 dolarů.

55" OLED TV od Samsungu bude stát 9000 dolarůSamsung konečně zveřejnil pár informací o své první komerční OLED TV. Mluvčí společnosti včera agentuře AP potvrdil, že jakmile jej společnost v polovině letošního roku uvede na jihokorejský trh, bude stát zhruba devět tisíc dolarů, tedy asi 175 500 Kč. Jde o vůbec první oficiální informaci od Samsungu ohledně jejího nového OLED televizoru od té doby, co byl v lednu tohoto roku představen na veletrhu CES. Mluvčí také opět potvrdil, že se Samsung drží plánu, a TV na trh uvede v druhé polovině tohoto roku. První modely určené pro koncové zákazníky jsou prý již vyrobeny a testují se.

OLED televizor se stejnou úhlopříčkou jako Samsung plánuje v tomto roce vydat také LG, měl by však být značně levnější - předpokládaná cena je okolo osmi tisíc dolarů, tedy o necelých dvacet tisíc korun méně, než zařízení od Samsungu. Mluvčí Samsungu dodal, že podle odhadů společnosti bude trvat dva až tři roky, než OLED displeje zlevní natolik, aby si je mohli bez problémů koupit i běžní uživatelé.
Komentáře