ASTRA a EUROSAT spolupracují s CLA

AudioVideo |

Distribuční partner Eurosat bude poskytovat pro území Velké Británie interaktivní satelitní připojení členům asociace CLA ve venkovských oblastech Anglie a Walesu.

ASTRA a EUROSAT spolupracují s CLASpolečnost SES ASTRA podepsala dohodu o spolupráci se společností Eurosat a asociací CLA (Country Land & Business Association – členská organizace vlastníků půdy a dalších práv ve venkovských oblastech Anglie a Walesu) o poskytování interaktivních satelitních služeb ASTRA2Connect společnosti SES ASTRA členům asociace CLA.

Služby ASTRA2Connect budou za poplatek poskytovány členům asociace CLA v rámci venkovských oblastí Anglie a Walesu pod označením beyondsl používaným společností Eurosat. Služby tak budou zacíleny na tisíce domácností a podniků s omezeným přístupem ke službám DSL a kabelovému připojení, nebo dokonce zcela bez přístupu. Eurosat, společnost zabývající se vývojem a dodávkou produktů pro satelitní vysílání a spotřební elektroniku, je distribučním partnerem SES ASTRA zajišťujícím služby ASTRA2Connect na území Velké Británie.

ASTRA2Connect představuje rychlé připojení postavené výhradně na přenosu prostřednictvím družic. Umožňuje poskytovat vysokorychlostní přenosové služby pro domácnosti v těch oblastech, kde je pozemní připojení nedostupné. Pokroková infrastruktura nabízí velmi spolehlivý vysokorychlostní přístup k Internetu s vysokou mírou interaktivity a bez přerušení provozu. Připojení se nabízí za pevný paušální poplatek, jehož součástí jsou i hlasové služby VoIP (Voice over Internet Protocol). Zařízení umístěné u účastníka – tedy modem a parabola – je relativně levné a dodává se včetně soupravy pro snadnou instalaci přímo zákazníkem. Díky jednoduchému vylepšení paraboly lze současně přijímat veškeré televizní a rozhlasové programy přes hlavní orbitální pozice ASTRA, tedy 19,2° východní délky (západní Evropa), resp. 28,2° východně (Velká Británie).

„I přes prohlášení o prakticky všeobecné dostupnosti pozemních sítí s vysokorychlostním připojením ve Velké Británii se realita poněkud liší,“ říká Norbert Willems, ředitel ASTRA Broadband Services. „Stále je zde řada oblastí bez těchto služeb, dokonce pouhých 20 mil za hranicemi Londýna. Někteří uživatelé tak přístup k pozemnímu vysokorychlostnímu připojení nikdy mít nebudou. Domácnosti v těchto oblastech mohou mít díky službě ASTRA2Connect dokonalé připojení na řadu let dopředu.“

„Poskytovatelé pozemního širokopásmového připojení jednoduše hodili řadu našich členů přes palubu a poskytli jim jen velmi omezenou – pokud vůbec nějakou – možnost zapojit se do internetové revoluce, které se těší zbytek Velké Británie,“ uvedl Charles Trotman, vedoucí asociace CLA zodpovědný za rozvoj podnikání na venkově. „Mám na mysli obyvatele s jejich firmami a rodinami, kteří jsou výrazně znevýhodněni jen kvůli nedostupnosti služeb, které většina z nás považuje za samozřejmost.“
Komentáře