ASUS O!Play HD2 s USB 3.0

AudioVideo |

ASUS představil první multimediální high-definiton přehrávač na světě s USB 3.0, nabízí i možnost instalovat pevný disk.

ASUS O!Play HD2 s USB 3.0O!Play HD2 je již třetí generací multimediálního přehrávače O!Play. Tento model představuje první mediální zařízení na světě s podporou USB 3.0 pro rychlý přenos zvuku a videí s vysokým rozlišením.

O!Play HD2 nabízí integraci rozhraní USB 3.0, které pracuje až desetkrát rychleji než USB 2.0, takže přenos celého filmu v HD kvalitě trvá jen okolo 70 sekund. Přehrávač umožňuje zvětšit obsah uchovávaných dat, a to díky podpoře 3,5“ pevného disku, jehož velikost si můžete zvolit podle svých představ a nejste vázáni na model použitý výrobcem. Zásluhou jednoduchého designu swap-and-store tedy mohou uživatelé používat O!Play HD2 i jako externí hard disk.

Zřízení lze také využít také jako síťové datové úložiště (NAS). Má přednastavené služby iTunes, Samba a standardní FTP. Uživatelé mohou rychle spravovat svá data a obsah na jednom zařízení. Novinka zároveň funguje jako jukebox, má totiž prohlížeč uložených hudebních souborů.

Speciální vylepšení umožňuje používat iPhone jako dálkové ovládání přehrávače. V praxi to znamená, že telefonem mohou uživatelé ovládat hlavní funkce pro přehrávání a práci s obsahem.

Novinka poskytuje přístup k živému vysílání více než 20 tisíc rozhlasových stanic, k webovým albům Picasa a Flickr a množství informací jako je aktuální předpověď počasí nebo zpravodajství.

DLNA (Digital Living Network Alliance) nabízí standardizovaný formát pro práci s obsahem, jako jsou filmy, fotky a hudba, na různých zařízeních. O!Play HD2 je plně kompatibilní jako DLNA klient a pomáhá uživatelům sdílet obsah přes síťová zařízení. Díky tomu je streamování multimédií v domácnosti velmi snadné.

O!Play HD2 podporuje populární formáty včetně MPEG2 (AVI/VOB), MPEG4 (AVO/Xvid), M2TS (Blu-ray), MKV (H.264), rmvb a funkční navigace DVD formátu ISO a IFO. Zařízení také dokáže dekódovat Dolby TrueHD a přímý průchod signálu (pass-through) plně využívá kvality Blu-ray disku k produkci zcela bezztrátového zvuku. O!Play HD2 nabídne uživatelům dobrý zvukový zážitek díky využití 7.1-kanálového výstupu.

Vzhledem k tomu, že se objevují stále nové formáty a normy, nabízí ASUS on-line aktualizace firmwaru a ovladačů.

Doporučená cena O!Play HD2 je 3500 Kč s DPH.

ASUS OPlay HD2

 

Podporované video formáty

MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB

Podporované video soubory

MP4, MOV, XVID AVI, ASF, WMV, MKV, FLV, TS, M2TS, DAT, MPG, VOB, MTS, ISO, IFO, TP,TRP,M1V,M2V,M4V

Podporované zvukové formáty

MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF, Dolby Digital AC3, DTS Digital Surround, Dolby True HD, ID3Tag, PCM/LPCM

Podporované formáty obrázků

JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF

Podporované formáty titulků

SRT, SUB, SMI, SSA, TXT

Souborové systémy

FAT16/32, NTFS, HFS /HFS+, EXT3

Výstupy

Kompozitní (AV)

Komponentní

Optické digitální audio

Koaxialní digitální audio

HDMI 1.3

Vstupy

Napájení (DC)

2 x USB 2.0

1 x USB 3.0 PC Link

USB/eSATA combo

Čtečka karet: CF, SD+MMC, MS+MS Duo

RJ-45 LAN (10/100Mbps)

Rozměry a hmotnost

230 x 178 x 60,5 milimetrů

730 gramů

Související články
Komentáře