Bowers & Wilkins Zeppelin Mini nejen pro iPod

AudioVideo |

Výrobce designově propracované techniky pro náročné zákazníky Bowers & Wilkins uvádí dok Zeppelin Mini, díky USB však k němu připojíte nejen produkty Apple.

Bowers & Wilkins Zeppelin Mini nejen pro iPodNázev sice naznačuje, že se jedná o něco malého, není to ale pravda. Ono „mini“ se vztahuje k dříve vydanému doku Zeppelin, který rozhodně nepatří k nějakým drobečkům, o čemž svědčí i jeho název. Zeppelin Mini je tedy o něco menší, skladnější a má i příznivější cenu. Mínusem je, že rozhodně neuděláte na svoje návštěvy tak silný dojem jako se Zeppelinem plné velikosti.

Zeppelin Mini nabízí dva 18W 7,5cm širokopásmové reproduktory s frekvenčním rozsahem 20 kHz a odstupem šumu -6dB na 38 Hz. Možná vás tyto parametry nenadchly, ale výrobce slibuje opravu výborný poslech hudby a v dané kategorii nevídanou kvalitu zvuku.

Stejně jako velký Zeppelin i jeho novější a menší bratříček nabízí iPod/iPhone dok, navíc má ale i USB připojení, díky čemuž může sloužit k připojení širokého spektra hudebních přehrávačů a mobilů, neomezen tak pouze na produkci firmy Apple. Přes USB je možné Zeppelin Mini připojit i jako reproduktor/y k počítači, navíc může načítat a přehrávat hudební soubory přímo, bez nutnosti předzpracování zvukovou kartou, funguje tak sám jako zvuková karta.

Samotné iPod dokovací rameno lze natáčet, takže přehrávač může být umístěn ve vertikální i horizontální poloze, ta druhá je vhodná například pokud chcete na přehrávači/telefonu sledovat video.

Prodávat se začne Zeppelin Mini v říjnu (október) za doporučenou cenu 300 liber (~9000 korun, ~345 euro), což je přibližně 3/4 cenu plného Zeppelinu.

Bowers & Wilkins Zeppelin Mini

Bowers & Wilkins Zeppelin Mini

Bowers & Wilkins Zeppelin Mini
Komentáře