Brava3D přes družice ASTRA

AudioVideo |

Celoevropská 3D HD televizní stanice Brava3D vysílá nově prostřednictvím družic ASTRA.

Brava3D přes družice ASTRASpolečnost SES ASTRA oznámila, že holandská televizní stanice Brava3D začala vysílat přes satelit ASTRA na pozici 23,5° východně. Brava3D je první panevropskou stanicí s 3D obrazem, která nabízí kombinaci klasické hudby, opery a baletu v 3D kvalitě. 

Trh s televizním vysíláním v 3D kvalitě rychle roste. Průzkum, který nedávno provedla agentura Informa Telecoms & Media, ukázal, že 25 milionů evropských domácností vybavených televizí bude mít do roku 2015 televizor s 3D obrazem.

Stanice Brava3D vysílá prostřednictvím satelitu ASTRA 3B na pozici 23,5° východně, frekvenci 11778,00 MHz, ve vertikální polarizaci. Vysílání je prozatím nekódované. Nekódovaný kanál ASTRA 3D ve zkušebním vysílání lze přijímat přes satelit ASTRA na pozici 23,5° východně, na frekvenci 11720,00 MHz, v horizontální polarizaci.

Brava3D


Bill Wijdeveld, generální ředitel společnosti ASTRA Benelux, prohlásil: „Televize s 3D obrazem doslova vnáší do sledování televize nový rozměr a vytváří novou úroveň kvality zážitků při sledování televize, které doplňují obraz ve vysokém rozlišení (HD). Společnost ASTRA, která je průkopníkem v přenosu 3D obrazu, velice vítá smlouvu uzavřenou se stanicí Brava3D. Pokračující růst trhu s televizním vysíláním v 3D kvalitě provází i rostoucí poptávka po kvalitních programech s 3D obrazem. Satelitní vysílání je ideální k tomu, aby uspokojilo požadavek provozovatelů televizních stanic na dostatečnou kapacitu a očekávání diváků, že budou moci sledovat vysílání v co nejvyšší kvalitě.“ 

Jur Bron, generální ředitel stanice Brava3D, dodal: „Spuštění vysílání stanice Brava3D je dalším logickým krokem, který následuje po mezinárodním úspěchu stanice BravaHD. Vysílání prostřednictvím satelitu ASTRA nám zajistí hospodárné a vysoce kvalitní vysílání stanice Brava3D do všech televizních platforem v Evropě. Stanice Brava3D nabízí jedinečné zážitky; jsme přesvědčeni, že se nám otvírá rozsáhlý trh."
Komentáře