CES 2009: Handycamy s GPS

AudioVideo |

Na výstavě nechybějí samozřejmě ani videokamery s novými funkcemi. Například Handycamy tak kromě HD rozlišení nabídnou i geotagging, který byl již dříve dostupný fotografům.

CES 2009: Handycamy s GPSPremiéru si na výstavě odbyly i nové videokamery Sony. Vrcholem řady Handycam pro jaro 2009 je celkem sedm modelů s vysokým rozlišením. Vlajková loď HDR-XR520VE dokáže na svůj 240GB pevný disk uložit až 101 hodin skvělého HD videa. Nejvyšší AVCHD HDD modely (XR520VE/500VE) jsou nyní vybaveny snímačem Exmor R CMOS, zvyšujícím citlivost přibližně dvojnásobně ve srovnání s klasickými modely a zajišťuje vynikající obrazovou kvalitu s výrazně potlačeným šumem i při natáčení za zhoršených světelných podmínek. Další novinkou u nejvyšších modelů je nový objektiv Sony G.

 

 

 

Modely Handycam pro letošní sezónu mají u vybraných modelů – zatím jde o HDR-XR520VE/500VE/200VE - vestavěný GPS modul. S ním přichází i automatická funkce označování souřadnicemi (geotagging). Videu i fotografiím se při cestě automaticky přiřazují zeměpisná data. Funkce Map Index potom při prohlížení záznamu ukazuje místa pořízení pomocí  „špendlíků na mapě“ na LCD displeji. Prohlížení s využitím online map je také možné na počítači pomocí přiloženého programu Picture Motion Browser. Dodavatelem mapových podkladů je Navteq.

 

 

  HDR-XR520VE HDR-XR200VE
Formát videa Vysoké rozlišení, AVCHD / standardní rozlišení, MPEG2 Vysoké rozlišení, AVCHD / standardní rozlišení, MPEG2
Záznamové médium

240GB HDD

Memory Stick

120GB HDD

Memory Stick

Obrazový snímač 1/2.9” Exmor R CMOS 1/5.0” Exmor CMOS
Počet megapixelů 12 4
Procesor BIONZ BIONZ
Objektiv Sony G Carl Zeiss Vario-Sonnar T
Zoom 12x optický  15x optický
Audio systém Dolby Digital 5.1 Dolby Digital 5.1
Automatický geotagging pomocí GPS Ano Ano
Detekce obličeje Ano Ano
Smile Shutter Ano Ano
Typ LCD  3.2”Xtra Fine LCD plus 2.7”Clear Photo LCD plus
Hmotnost bez baterie 500 g 330 g

 
Komentáře