CES 2010: 152“ 3D 4K plazma Panasonic

AudioVideo |

Panasonic se opět překonal a uvedl největší dosud vyrobenou HD+ obrazovku na světě, navíc rovnou ve 3D verzi a se 4K rozlišením.

CES 2010: 152“ 3D 4K plazma PanasonicKaždý výrobce se na veletrhu CES 2010 snaží nějak překonat konkurenci. Někdo přitáhne super tenké LCD obrazovky, jiný trumfne největší televizní obrazovkou (z jednoho panelu). Tím není nikdo jiný než Panasonic a jeho gigantická plazmová (PDP) obrazovka s úhlopříčkou 152 palců (386 cm) a 4K rozlišením 4096x2160 bodů, což je 4x více pixelů než Full HD 1920x1080. A aby toho nebylo málo, je to rovnou 3D obrazovka, nakonec bez toho by to dnes snad ani nešlo.

Plazmová technologie nabízí výborné barvy, pozorovací úhly i rychlou odezvu vhodnou pro trojrozměrné video. Na druhou stranu spotřeba ani hmotnost nepatří mezi silné stránky PDP, proto je Panasonic u tohoto obra raději ani neuvádí.

Datum uvedení ani cena obrazovky nejsou známy a zřejmě ani nebudou, protože tento kousek se těžko dostane do výroby - cena by zřejmě byla astronomická. Navíc je praktický důvod, proč se tak velké obrazovky nevyrábějí - je totiž snadnější i levnější zajistit tak velký obraz pomocí projektoru, popřípadě sestavit řadu displejů dohromady, výrobci i nabízejí speciální displeje pro tento účel s koordinovaným propojením a minimálními okraji.

Panasonic 3D 4K HDTV

Panasonic 3D 4K HDTV

 

foto: engadget.com
Komentáře