CES 2010: 3D TV Samsung a supertenká LED9000

AudioVideo |

Samsung představil systém 3D domácího kina s Blu-ray 3D přehrávačem BDP6900 i tenké HD televize řady LED9000.

CES 2010: 3D TV Samsung a supertenká LED9000Veletrhu spotřební elektroniky CES 2010 je ve znamení 3D televizí. Pro výrobce je jen těžko neodolatelná vidina toho, že zákazníci zahazují své nedávno pořízené „2D“ HD televizory, aby si koupily nové, na kterých mohou se speciálními brýlemi dívat na 3D výbuchy či skotačící sportovce.

Některé firmy postupují opatrněji a čekají, jak skutečně zareagují zákazníci, například Philips, jiné se do 3D pouští s nadšením, z nich jsou na CES zatím nejviditelnější Sony, Panasonic, LG a Samsung.

Právě posledně jmenovaná společnost představila celý ucelený systém 3D domácího kina. Jeho centrem je Blu-ray 3D přehrávač BDP6900, který si zákazník doplní 3D LCD nebo PDP televizí a volitelným zvukovým systémem. K dostání bude centrum během několika měsíců a nesdělování ceny patří naneštěstí k nedobrým zvyklostem CESu.

Samsung BDP6900


V nabídce Samsungu budou 3D kompatibilní LCD televizory s LED podsvícením série 7000 a vyšší, plazmové modely 7000 a vyšší a LCD s trubicovým CCFL podsvícením 750 a vyšší. Zajímavé je, že Samsung do nich přidá čip, který bude v reálném čase převádět 2D obraz do 3D zobrazení. Není ale jasné, jestli tak vznikne „pseudo 3D“ nebo prostě jen obraz co nejbližší 2D.

Vedle 3D se Samsung pochlubil také ultratenkými televizory z řady LED9000, které byly ohlášeny již loni na jaře. Jen 7,6 mm tenká obrazovka upoutala hodně pozornosti, i když efektivně je mnohem tlustší o stojan. Podsvětlení je samozřejmě okrajové LED, jinak by nebylo možné tak tenkou obrazovku zkonstruovat.

Sám Samsung hodnotí HD LCD televizory s LED podsvícením jako velký úspěch a reklamy na ně jsou viditelné na mnoha místech. Označení „LED TV“ je ale zavádějící, od klasických LCD televizí je totiž odlišuje jen jiný typ podsvětlení a to z diod místo podsvětlovacích trubic. Což samo o sobě nezajišťuje lepší kvalitu obrazu.

Samsung LED9000

Samsung LED9000
Komentáře