CES 2010: High-definition Skype

AudioVideo |

Skype nově nabízí možnost přenášet videohovory v HD rozlišení 720p, následovat budou i televizory s přímou podporou Skype VoIP.

CES 2010: High-definition SkypeVeletrh spotřební elektroniky CES 2010 v americkém Los Angeles ještě ani nezačal, ale řada firem už zveřejňuje svoje novinky. Například společnost Skype, provozovatel stejnojmenného programu pro (video)telefonování po internetu, připravila pro nový rok možnost přenášet hovory v HD rozlišení 720p. Postupně toto začnou nabízet i vybrané HD televizory s integrovaným připojením k internetu.

Možnost provádět videohovory v high-definition rozlišení 720p („HD Ready“) při 30 snímcích za sekundu nabízí již vydané Skype 4.2. To mohli zákazníci používat už v prosinci, nicméně Skype novinku teprve nyní oficiálně zveřejnilo. Ve čtvrtek vyjde aktualizace verze 4.2, která již bude zahrnovat informace o HD videu.

Používání videa ve vysokém rozlišení není ovšem tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Uživatel musí mít dostatečně výkonný počítač, což už dnes není problém, rychlé připojení k internetu, i to se dneska dá pořídit, ale hlavně přenosová síť Skype musí mít v dané oblasti dostatečnou kapacitu, což občas bývá problém i u videa v běžném VGA rozlišení. Potřeba je samozřejmě i webová kamera s HD rozlišením, ale ani to dnes není něco výjimečného.

Společnosti Panasonic i LG už oznámily, že některé jejich nové modely budou zahrnovat možnost telefonovat přes Skype v HD rozlišení, to znamená včetně mikrofonu a integrované webové kamery. Na trhu by se takové novinky měly objevit v polovině roku.

Skype HD 720p

Skype HD 720p
Komentáře