CES 2011: HDTV Sharp Quattron 3D

AudioVideo |

Sharp představil na veletrhu CES v Las Vegas své nejnovější televize, včetně 70“ 3D TV.

CES 2011: HDTV Sharp Quattron 3DSpolečnost Sharp Electronics ukázala svůj největší model: LCD televizi AQUOS Quattron s LED podsvícením obrazovkou o velikosti 70 palců (177 cm) LC-70LE732U. Sharp navíc představil nové modelové řady, a to 835 AQUOS Quattron 3D TV a 830 AQUOS Quattron TV, s obrazovkami o velikostech 40, 46, 52 a 60 palců. Všechny využívají Sharpem patentované X-Gen LCD panely a technologii Quattron pro bohatší barevnou škálu dostupnou u LCD televizí a obraz s vyšším jasem. Ve všech modelech vestavěné Wi-Fi nabízí množství síťových funkcí, jako například přehrávání videí z internetu, stejně jako ve své třídě nejlepší zákaznický servis AQUOS Advantage Live.

"Rozdíl mezi televizními obrazovkami o velikostech 70 a 55 palců není v žádném případě pouze v rozměrech. Naše nová 70“ AQUOS Quattron LCD TV nabízí o 62% větší oblast zobrazení," říká John Herrington, prezident americké společnosti Sharp Electronics Marketing. "Sharp dělá díky Quattron technologii a dalšími unikátním technologiím větší lepším tak, že fascinuje diváka barvami, které nikdy předtím v televizi neviděl."

Každý model televizí AQUOS využívá technologii Quattron, která přidává žlutou (Y – yellow), ke třem klasickým pixelovým barvám: červené (R – red), zelené (G – green) a modré (B – blue). Tato technologie umožňuje reprodukovat barvy, které bylo doposud obtížné zobrazit obvyklými LCD dispeji, jako je například mosazná barva hudebních nástrojů. Přidání žlutého sub-pixelu také dovoluje proniknout většímu množství světla na panel. Vylepšená technologie ovládání pixelů minimalizuje světelné ztráty a nabízí širší otvory pro průchod většího množství světla. Kombinace těchto faktorů má za následek jasnější obraz s živějšími barvami. Tento zvýšený jas je obzvláště důležitý pro 3D zobrazení, a tak dovoluje nové řadě 835 3D LCD televizí a také stávající modelové řadě 925 3D LCD kompenzovat běžný problém ztmavnutí obrazu při sledování přes aktivní 3D brýle.

LED LCD televizor Sharp AQUOS Quattron LC-70LE732U nabízí full HD rozlišení obrazu (1080p) s obnovovací frekvencí 120/100 Hz. Používá panel s technologií Quattron a plným LED podsvícením. LC-70LE732U nabízí vestavěné WiFi a přístup k plikacím jako jsou Facebook, Pandora, Twitter a Flickr přes VUDU, a k filmům na požádání přes Netflix, VUDU a CinemaNow stejně jako AQUOS Advantage Live online zákaznický servis.

Čtyři HDMI vstupy umožňují připojení více HD zařízení, jako například Blu-ray a DVD přehrávačů, set-top boxů a herních konzolí. LC-70LE732U obsahuje IP Control, který umožňuje ovládat základní televizní funkce, audio a video zařízení, a osvětlení, pomocí počítače nebo ovládacího panelu přes ethernetový vstup nebo bezdrátovou síť LAN pomocí vestavěného WiFi.

3D LED LCD televizory Sharp AQUOS Quattron řady 835 (LC-60LE835U, LC-52LE835U, LC-46LE835U a LC-40LE835U) nabízejí okrajové LED podsvícení („edge-lit“) a také technologii Quattron. Obnovovací frekvence je 240/200 Hz, to znamená, že by mělo být nižší rozmazávání (pomocí vkládání černých snímků). Tyto modely také nabízejí vestavěné WiFi a přístup k Netflix, VUDU a CinemaNow, stejně jako čtyři HDMI vstupy pro připojení několika HD zařízení.

LCD televize (s edge-lit LED podsvícením) Sharp AQUOS Quattron řady 830, tedy modely LC-60LE830U, LC-52LE830U, LC-46LE830U a LC-40LE830U, nabízejí vestavěné WiFi, přístup k NetFlix, VUDU a CinemaNow, stejně jako čtyři HDMI vstupy. To vše v atraktivním a elegantním designu řady 835.

Všechny LCD televize Sharp AQUOS Quattron se mohou pochlubit velmi nízkou spotřebou a splňují standard ENERGY STAR 5.1.

Sharp Aquos LC-70LE732U


foto: engadget.com
Komentáře