Canon končí se SED televizí

AudioVideo |

Společnost Canon oznámila, že definitivně ukončuje s vývoj SED televizních obrazovek, důvodem je neschopnost společnosti srazit výrobní náklady.

Canon končí se SED televizíTechnologie SED (surface-conduction electron-emitter display) byla dlouho nadějí náročných zákazníků, že se konečně objeví obrazovky nabízející černou jako CRT displeje, přitom s rozměry blízkými LCD technologii.

Nestane se tak, společnost Canon totiž oznámila, že končí s vývojem televizí založených na SED, hlavním důvodem je přetrvávající neschopnost snížit dostatečně výrobní náklady. Canon zdůraznil, že ukončení vývoje SED se týká „jen“ televizních obrazovek, a do toho je možné počítat i běžné monitory, a že tedy je možné, že se ještě objeví specializované SED displeje, například jako součást lékařského diagnostického vybavení. Je ale otázkou, zda se nejedná jen o snahu zmírnit celkový dojem neúspěchu.

Canon začal rozvíjet SED spolu s Toshibou a vypadalo to na plnohodnotnou alternativu k LCD a PDP technologiím, ovšem v malé velikosti, s perfektními barvami a ostrým obrazem. Výroba televizí měla začít v roce 2004, nicméně stále se odkládala a vývoj pozastavoval, Toshiba z projektu poté vycouvala a nyní jako konečný krok (téměř) ukončil vývoj i Canon.

Jako technologie budoucnosti je tak v případě malých obrazovek možno vnímat OLED, u větších se stále drží PDP (plazma) a pro náročné milovníky neobvyklých technologií vyrábí Toshiba své laserové televize LaserVue. Nicméně přes rozvoj všech těchto technologií se nezdá, že by LCD docházely síly, spíše naopak.

SED TV
Komentáře