Cena EISA pro Sharp Quattron

AudioVideo |

Sharp obdržel cenu od EISA za inovaci pro LCD televize AQUOS vybavené technologií Quattron.

Cena EISA pro Sharp QuattronPodle evropského specializovaného tisku vyrábí Sharp nejlepší produkty v televizním segmentu. V roce 2010 ocenila EISA1 porota Quattron technologii jako televizní inovaci roku.

Při svém hlasování se členové evropské poroty shodli: Sharp vyhrává cenu EISA za inovaci v televizní oblasti. Čtyřbarevná pixelová struktura odlišuje Sharp od nabídky ostatních výrobců televizí. Spojuje zdokonalení obrazové technologie s energetickou účinností a elegantním designem. Quattron (RGBY) technologie přidává čtvrtý subpixel (žlutý) k tradiční tříbarevné RGB struktuře LCD televizí, což zaručuje zářivější barvy a zároveň přirozenější obraz v obou režimech 2D a 3D.

„Velký zájem o produkty s techologií Quattron se odrazil v EISA ocenění. Tato cena je potvrzením, že velké množství nezávislých expertů vnímá Quattron jako televizní inovaci roku 2010,” říká Hanspeter Seiss, AV produktový manažer společnosti Sharp pro střední a východní Evropu. “Ocenění je také potvrzením správnosti naší strategie zaměřit se na zákazníky oceňující špičkovou kvalitu. Quattron technologie už nyní stanovila technologické standardy pro budoucí generace LCD televizí AQUOS,“ pokračuje Seiss.

Sharp představí přes 30 nových LCD televizí na letošním veletrhu IFA v Berlíně. Každý model z produktových řad LE800E a LE900E obsahuje oceněnou Quattron technologii. V modelové řadě LE925E se navíc čtvrtý pixel potkává se třetí dimenzí: Quattron technologie zaručuje nejlepší 3D obraz v LCD televizích – maximální jas, skvělý třídimenzionální obraz a dokonce i nížší úroveň spotřeby energie.

EISA (European Imaging and Sound Association) porota je složena z šéfredaktorů 50 předních evropských magazínů zaměřených na spotřební elektroniku, kteří vybírají každý rok nejlepší produkty v kategoriích jako jsou Audio, Video, Home cinema a Fotografie.

Sharp LV 3D
Komentáře