Dálkový RF ovladač Logitech Harmony 900

AudioVideo |

Dálkový ovládač je vybaven bezdrátovým rádiovým RF systémem ovládání, plně barevným dotykovým displejem a nahrazuje řadu jiných dálkových ovladačů.

Dálkový RF ovladač Logitech Harmony 900Společnost Logitech představila dálkový ovladač Logitech Harmony 900. Díky zdokonalené bezdrátové rádiové rádiové technologii, plně barevnému dotykovému displeji a dobíjení je s ovladačem Logitech Harmony 900 možné snadněji obsluhovat televizi, filmy, hry a hudbu – dokonce i když jsou přístroje pro domácí zábavu skryty za dvířky skříně.

„Jako všechny dálkové ovládače Harmony i model Harmony 900 zjednodušuje domácí zábavu, což je důležité právě v této době, kdy stále více a více lidí sleduje filmy doma na velkoplošných televizích a vychutnává si prostorový zvuk a obraz ve vysokém rozlišení i z pohodlí svého gauče,” řekl Ashish Arora, viceprezident a generální ředitel obchodní divize ovladačů Harmony společnosti Logitech. „Vedlejším produktem čím dál tím víc sofistikovanějších systémů domácí zábavy je naneštěstí také více dálkových ovladačů a více kabelů. Díky bezdrátové rádiové RF technologii dálkového ovladače Harmony 900 a jeho schopnosti ovládat až 15 přístrojů, můžete dát sbohem matoucí hromadě ovladačů a přitom dosáhnout lepší kontroly nad svými přístroji.”

Harmony 900 může ovládat (až do vzdálenosti 30 metrů) i více přístrojů v uzavřené skříni bez potíží obvyklých při použití jiných bezdrátových ovladačů. Ovladač používá tzv. IR blastery a miniblastery (také označované jako systém IR blasteru nebo RF systém). To jsou součásti, které umístíte na nebo uvnitř vaší skříně, abyste mohli své přístroje ovládat i bez namíření ovladače. IR blaster přijímá rádiový RF signál z ovladače (dokonce i když má vaše skříň pevné a zavřené dveře) a vysílá příkazy pomocí infračerveného paprsku dovnitř skříně. Miniblastery se připojí k IR blasteru a vysílají příkazy pomocí infračerveného paprsku do dalších zařízení, která nejsou ve výhledu IR blasteru. IR blaster a miniblastery mohou každý ovládat několik přístrojů postavených na sebe nebo umístěných vedle sebe. Tím, že na každou polici položíte jeden, budete moci ovládat celou skříň plnou přístrojů (až do maximálního počtu patnácti zařízení).

Logitech Harmony 900


Poté použijete barevný dotykový displej dálkového ovladače Harmony 900 k výběru přístrojů, které chcete pomocí RF systému ovládat. Jakmile bude vše nastaveno, můžete zavřít dvířka skříně se systémem pro domácí zábavu a namířit dálkový ovladač kam chcete.

Dálkový ovladač Logitech Harmony je založen na osvědčeném designu dálkového ovladače Logitech Harmony One a jeho rozložení tlačítek je rozděleno do čtyř samostatných skupin (čísla, tradiční ovládací prvky DVD, D-pad s ovládáním hlasitosti a přepínačem kanálů a displejová tlačítka menu). Pouze 44 nejdůležitějších tlačítek se objevuje na Harmony 900 a každé z nich je samostatně vytvarované - čímž jsou prstům poskytnuty dotykové výstupky, takže můžete dálkové ovládání obsluhovat pomocí hmatu, místo toho, abyste se museli spoléhat jen na zrak. 

Nastavení pomocí online průvodce Logitech ulehčuje zprovoznění dálkového ovladače Harmony 900. Software Harmony poté naprogramuje do dálkového ovladače příslušné kódy pro infračervené ovládání z databáze společnosti Logitech, zahrnující přes 225000 přístrojů od více než 5000 výrobců. A když jsou do databáze každý den přidávány další kódy zařízení, můžete si být jisti, že i přístroje, které si zakoupíte zítra, budou podporovány. 

Dálkový ovladač Logitech Harmony 900 by měl být ve Spojených státech a v Evropě dostupný v září za doporučenou cenu 400 euro, respektive 10800 korun. Dodává se s dobíjecím stojánkem, nabíjecí baterií, zdrojem, IR blasterem a dvěma miniblastery. Logitech navíc v některých oblastech plánuje nabídnout sadu přídavného blasteru a miniblasteru, která bude k dispozici online.

Logitech Harmony 900
Komentáře