Digitální kamery ARRI Alexa

AudioVideo |

Německy výrobce ARRI během roku postupně uvede tři nové profesionální kamery Alexa s 3,5K CMOS senzory velikosti kinofilmu.

Digitální kamery ARRI AlexaJméno německé společnosti ARRI, založené už v roce 1917, není mezi širší veřejností příliš známo, i když jde o jednoho z nejdůležitějších světových výrobců profesionální video techniky.

Pro letošní rok přichystala společnost novou řadu digitálních video kamer, které sice na první pohled nezaujmou běžného spotřebitele svým strohým designem, na druhou stranu nabízejí Alev III CMOS 3,5K optický senzor velikosti 35mm filmového políčka, světelnou citlivostí 800+ EI a možností natáčet video ve HD rozlišení s rychlostí až 60 snímků za sekundu.

V červnu se začne prodávat model A-EV s 16:9 senzorem a elektronickým hledáčkem. V září se na trh dostane model A-EV Plus vylepšený o možnost nahrávat nekomprimované HD video a s rádiem pro používání dálkového ovládání. A nakonec těsně před Vánoci si ti nejnáročnější budou moci pod stromeček koupit A-OV Plus se 4:3 senzorem a elektronickým i optickým hledáčkem.

Cena by měla začínat někde kolem jednoho miliónu korun (~38500 euro).
Více zde.

ARRI Alexa
Komentáře