Dva nové "Short Throw" projektory NEC

AudioVideo |

NEC Display Solutions uvádí dva inovované modely LCD projektorů NP500WS a NP600S s krátkou projekční vzdáleností a virtuálním dálkovým ovládáním.

Dva nové "Short Throw" projektory NECNovou funkcí obou projektorů je jejich virtuální dálkové ovládání prostřednictvím PC nebo notebooku, které umožňuje plnou kontrolu veškerých ovládacích funkcí projektoru pomocí VGA kabelu a VESA DDC kanálu.

NEC NP500WS a NEC NP600S mohou promítat obraz s úhlopříčkou 152 cm (60“) ze vzdálenosti pouze jednoho metru od projekční plochy. V praxi to znamená, že prezentace není rušena žádnými stíny a rovněž přednášející není oslněn samotným projektorem. Tyto dva modely jsou velmi vhodné i pro menší místnosti, kde přednášející může díky krátké projekční vzdálenosti a stropní montáži působivě prezentovat přímo před zraky posluchačů v jedné rovině s projekční plochou.

Díky virtuální dálkové správě projektoru je možné provádět veškerá nastavení projektoru prostřednictvím počítače pouze přes VGA kabel. Aplikace virtuální dálkové správy může být instalována na každém počítači.

Softwarové rozhraní bylo vytvořeno, aby napodobilo skutečné dálkové ovládání s důležitými funkcemi a tlačítky, jako např. výběr provozního režimu ECO, Normal atd. Tato funkcionalita je důležitá zejména v oblasti vzdělávání, kde projektor používá zpravidla více osob a jedno dálkové ovládání je nedostačující. V případě stropní montáže projektoru je zde další alternativa jak ovládat projektor aniž by bylo potřeba použít dálkové ovládání nebo se snažit dosáhnout na ovládací prvky na těle projektoru. 

Vynikající možnosti pro centrální správu a sledování po síti přes RJ45 LAN jsou dodatečně povoleny díky PC Control Utility Pro 4 softwaru, který je poskytován zdarma.

NEC NP500WS a NEC NP600S byly vybaveny funkcí umožňující uživatelem naprogramovat provozní dobu tak, aby se projektor automaticky vypnul / zapnul. Toto lze nastavit přímo na projektoru nebo prostřednictvím softwaru pro kontrolu po síti.

NEC NP600S


Automatické chybové hlášky jsou zasílány na správce systému v případě, že dojde k chybě ve zdroji, což činí údržbu zařízení výrazně jednodušší, bez nutnosti vizuální kontroly projektoru. PC Control Utility Pro 4 software lze stáhnout zdarma z NEC homepage.

Vedle naprogramování automatického provozu a funkce alarmu neautorizovaného použití byly projektory vybaveny také časovačem vypnutí, rychlým startem a okamžitým vypnutím zařízení.

NEC NP500WS a NEC NP600S jsou vybaveny „eco“ režimem, který zvyšuje životnost lampy z běžných 3000 hodin až na 4 000 hodin. Uživatel má také možnost volby mezi normálním a pohotovostním režimem a speciálním nouzovým režimem, vyznačujícím se spotřebou pouze 3W. 

S širokoúhlým WXGA rozlišením 1280x800 (NEC NP500WS) a XGA rozlišením 1024x768 (NEC NP600S) nabízí projektory LCD technologie kontrastní poměr 600:1. Oba projektory jsou designově totožné. Automatická vertikální korekce trapezoidu +/- 20 stupňů a korekce podkladové barvy projekční plochy by měly být garancí bezproblémové instalace i na komplikovaných místech.

Projektory jsou vybaveny DVI-I vstupem pro digitální připojení signálu, který může být rovněž použit díky přibalené redukci jako druhý analogový vstup. Projektory je možné ovládat hned pěti nezávislými ovládacími prvky (RJ 45 LAN, 15 pin D Sub pomocí Vesa DDC kanálu, dálkovým ovladačem, ovládací panel projektoru a RS-232). Užitečné jsou i integrované 7W reproduktory. Projektory váží 3,3 kg a.

Doporučená koncová cena pro oba modely je 31300 Kč s daní. Projektory jsou dodávány s brašnou a dálkovým ovládáním. NEC Display Solution Europe poskytuje kompletní tříletou záruku, systémem Door – to Door. Projektorové lampy mají záruku šest měsíců nebo 1000 hodin, modely EDU (pro sektor vzdělávání) mají záruku na lampu 36 měsíců, nebo 2000 hodin.

NEC NP600S

NEC NP600S
Komentáře