Dva nové Walkmany

AudioVideo |

Sony Walkman E s 2“ displejem umí přehrávat i videa malý a Walkman B vydrží na jedno nabití až 18 hodin.

Dva nové WalkmanyKompaktní WALKMAN E440, s tloušťkou pouhých 9,3 mm, je nabízen v černém nebo červeném provedení. I přes své malé rozměry je nabitý užitečnými funkcemi a má 2“ QVGA LCD displej (320x240 bodů).

WALKMAN řady E je vybavený technologií Sony Clear Audio a Clear Bass, které mají zajišťovat to i ono, obecne lepší zvuk. Technologie Clear Stereo omezuje úniky mezi levým a pravým kanálem. K jemnému vyladění poslechového dojmu slouží pětipásmový ekvalizér. 

Jak Sony zdůrazňuje, import hudby, videa i fotografií by měl být rychlý a bezproblémový. Postačí pouhé přetažení (metoda „drag & drop“) ze složky v počítači nebo přes iTunes 8.1 pomocí programu Content Transfer. Což popravdě zase není nějaká revoluce.

Novinka navíc podporuje celou řadu hudebních a video formátů včetně WMA a WMV s DRM. Poprvé je u přehrávačů WALKMAN podporována konverze souborů ve video formátu prostřednictvím přiloženého software Content Transfer.

Posluchačské možnosti dále rozšiřuje kvalitní FM tuner. Rozhlasové vysílání je možné stisknutím jediného tlačítka nahrát a kdykoli si je znovu poslechnout. WALKMAN E dokáže na jediné nabití přehrávat až 30 hodin hudby a 6 hodin videa.

WALKMAN B je malý a skutečně kapesní přehrávač, který nabízí čtyři barevné varianty - černá, červená, růžová a oranžová. Pokud máte rádi totální sladění barev, tak vám to přijde, k užitku, protože tyto odpovídají barvám notebooků VAIO řady C a fotoaparátům Cyber-shot S. 

WALKMAN B lze přes USB připojit k mikro/mini hifi systémům s funkcemi USB Mass Storage Management (správa USB úložných zařízení) 
a Ripping/Up-Streaming. Přehrávač lze také samozřejmě připojit k počítači a kopírovat do něj soubory stejně jako u modelu E.

Podobně jako u WALKMANU E i zde máme výběr pěti volitelných režimů ekvalizéru a kdo si chce užít basů, může snadno tlačítkem BASS zdůraznit nízké frekvence, které mohou doprovázet LED diody blikající do rytmu hudby.

Na MP3 přehrávači WALKMAN řady B objevuje vůbec poprvé objevuje funkce ZAPPIN. Tato Sony technologie přehraje z každé písně několikasekundové úryvky, takže lze poměrně rychle najít to, co hledáte.

Přehrávač nabízí 18 hodin přehrávání hudby a pro 90 minut poslechu pouhé 3 minuty nabíjení. Modely B140F obsahují FM tuner a funkci nahrávání.

Pro přehrávače řady B i E je k dispozici množství příslušenství a doplňků, například lehké sportovní pouzdro na ruku pro WALKMAN B, mezi příslušenství pro modely řady E patří dokovací stanice GU50, univerzální sportovní pouzdro na ruku a ochranné silikonové pouzdro. 

MP3 přehrávače WALKMAN B jsou k dostání od začátku července (jůl). Video MP3 přehrávače WALKMAN E od září (september).

Walkman B140

Walkman B140

Walkman E440

Walkman E440

Funkce

Řada B140

Řada E440

Kapacity (GB)

2, 4

4, 8, 16

Audio formáty

MP3, WMA

MP3, WMA, AAC-LC*2, Linear PCM

Video formáty

--

AVC baseline (H.264/AVC),

MPEG-4,Windows Media Video 9

Formát fotografií

--

JPEG

Barvy

Růžová, oranžová, červená, černá

Černá a červená

FM tuner

/Nahrávání

Ano (pouze modely F)

Ano

Funkce záznamu hlasu

Ano

Ano

Zvukové efekty

Bass : Přímé zesílení basů, 5pásmový ekvalizér : Heavy/POP/Jazz/Unique/Vlastní1/Vlastní2

5pásmový ekvalizér + Clear Bass:

Heavy/POP/Jazz/Unique/Vlastní1/Vlastní2

Clear Stereo

Dynamický normalizér

Doba přehrávání

Cca 18 hodin

* MP3 128kbps

Hudba : cca 30 hodin

*MP3 128kbps

Video : cca 6 hodin

*MPEG4 Simple Profile 384kbps

Displej

3řádkový LCD displej

2,0 palce, barevný QVGA LCD displej

Dodané příslu-šenství

Sluchátka (MDR-E804Y)

Průvodce Rychlý start

Sluchátka (MDR-E804YLP 105cm černá)

USB kabel (1m)

Adaptér (pro připojení k volitelnému příslušenství)

Software „Content Transfer" ve vestavěné paměti

Průvodce Rychlý start

Doba nabíjení

3 minuty rychlonabíjení pro 90 minut přehrávání

Plné nabití: cca 70 min

80% nabití: cca 45 min

Plné nabití: cca 2 hod

Rozměry

Cca Š23,6 x V 86,0 x H14,5 mm

Cca Š44,0 x V86,8 x H9,3 mm

Hmotnost

Cca 26 g

Cca 54 g

 

 

 

 
Komentáře