Eco-label pro Sharp Aquos LE

AudioVideo |

Evropská komise ocenila nově zpřísněnou známkou Eco-label televize Sharp řady AQUOS LE.

Eco-label pro Sharp Aquos LEV roce 2005 byl Sharp první společností, která získala Eco-label pro své televize. Do konce října 2009 podle do té doby platných pravidel pro EU Eco label obsáhla kytice Sharp celkem 83 eko-květinek.

Podle nových výrazně zpřísněných kritérií se může pyšnit novým EU Eco-labelem 28 LCD televizí Sharp AQUOS. Sharp se velmi snaží, aby jeho modely televizí byly velmi úsporné, hlavním tahákem v této oblasti jsou modelové řady Aquos LE600E a LE700E. Ve velikosti úhlopříčky 32 palců (81 centimetrů) spotřebuje LCD televize Sharp AQUOS pouhých 60 wattů. Dokonce i největší model s úhlopříčkou 52 palců (132 centimetrů) má spotřebu pod 100 wattů (přesně 98 wattů) v domácím režimu. Tyto parametry a ekologická vylepšení přesvědčily Evropskou komisi, která zpřísnila kritéria v oblasti spotřeby energie, výběru materiálu a recyklovatelnosti pro udělení ocenění nového EU Eco-labelu s platností od 1. listopadu.

To se neobešlo bez nadšeného komentáře vedení firmy:
„Vážíme si toho, že patříme mezi první výrobce na světě, kteří splnili přísné standardy nové Eco-label známky naší řadou AQUOS LE. Už samotná výroba těchto televizí v Sakai, jedné z nejekologičtějších LCD továren na světě, je jasným důkazem jejich ekologičnosti. Tyto LCD televize jsou výjimečné díky plnému LED podsvícení, které kromě špičkového obrazu garantuje také extrémně nízkou spotřebu energie,“ vysvětluje Yoshitaka Tamura, výkonný ředitel společnosti Sharp pro střední a východní Evropu. „Coby úřadující šampióni ve spotřebě energie proto nabízíme zákazníkům optimální obrazovou kvalitu plus dvě v současnosti energeticky nejúčinnější řady LCD televizí s LED podsvícením na trhu,“ pokračuje Tamura.

Technologie plného podsvícení společnosti Sharp je forma podsvícení LCD televizí, která používá energeticky úsporné světelné diody (LED) místo standardních studených katodových zářivek (CCFL). Tyto malé světelné zdroje v řadě AQUOS LE jsou bezrtuťové, což představuje další vylepšení ekologické úspornosti televizí.

Sharp LC-LE700E
Komentáře