Euronics nabídne fotbal ve 3D

AudioVideo |

Plastický zážitek z fotbalu nabídnou svým zákazníkům elektroprodejny sítě Euronics. Stačí si u prodavače zapůjčit 3D brýle a užít si téměř autentický zážitek.

Euronics nabídne fotbal ve 3DJiž zítra bude v Jihoafrické republice zahájeno mistrovství světa ve fotbale, na které se těší stovky milionů fanoušků po celém světě. Pro ty z nich, kteří nemohou sledovat zápasy přímo na místě, připravují vybrané televizní stanice trojrozměrné přenosy nejatraktivnějších utkání a okamžiků. Plastický zážitek z fotbalu nabídnou svým zákazníkům elektroprodejny sítě Euronics. Stačí si u prodavače zapůjčit 3D brýle a užít si téměř autentický zážitek.

Letošní mistrovství světa ve fotbale proběhne od 11. června do 11. července na deseti jihoafrických fotbalových stadionech. Celkem se o titul mistrů světa utká 32 týmů, které sehrají 64 zápasů. Ve formátu 3D se bude natáčet 25 zápasů, u kterých se očekává největší zájem veřejnosti, včetně vyřazovacích bojů a samotného finále. Jako první budou moci fanoušci trojrozměrně sledovat 11. června zahajovací ceremoniál, stejně jako první duel celého mistrovství, který sehraje JAR s Mexikem na stadionu Soccer City. Finále se uskuteční 11. července v Johannesburgu.

Síť elektroprodejen Euronics prodává 3D televize od jejich samotného uvedení na český trh před necelými dvěma měsíci. Technologické novinky od značek Samsung a Panasonic prozatím zakoupila zhruba stovka zákazníků. Zájem masivně roste každým dnem, především pak v posledních dvou týdnech. Nejvíce se prodává model Samsung UE40C7000 za 45000 Kč. „Velkou vlnu zájmu očekáváme i v létě, kdy ke stávajícím modelům producentů Panasonic a Samsung přibudou i značky Sony a LG,“ uvedl David Beneš, výkonný ředitel sítě elektroprodejen Euronics. „V průběhu divácky exponovaného mistrovství světa ve fotbale chceme zákazníkům jednak umožnit autentický zážitek, jednak lépe představit 3D technologii v praxi. Věříme, že na našich prodejnách zavládne v nadcházejícím období příjemná sportovní nálada,“ dodal.

Podle analytické firmy iSuppli by se letos celosvětově mělo prodat 4,2 milionu 3D televizních setů s průměrnou cenou v přepočtu kolem 38 tisíc korun, do roku 2015 by prodeje měly stoupnout na 78 milionů kusů s hodnotou trhu 64,4 miliardy dolarů. „Pro letošní rok očekáváme v prodejnách Euronics prodej několika tisíc kusů 3D televizních setů,“ podotýká David Beneš.

Ve 3D budou zápasy vysílat jen některé televizní stanice. Jejich přehled je možné najít například zde: http://www.livesoccertv.com/world-cup-2010/channels/.

Samsung 3D HDTV
Komentáře