Experiment s největší 3D obrazovkou skončil neúspěchem

AudioVideo |

Projekce na gigantickém LED displeji se setkala s nelibostí diváků, z nichž mnozí si však ani nenasadili potřebné brýle.

Experiment s největší 3D obrazovkou skončil neúspěchemDalaští Kovbojové (Dallas Cowboys), známý tým amerického fotbalu, se rozhodl využít své slavné velké LED obrazovky Mitsubishi s rozměry 48,7 x 21,9 metru k největší projekci trojrozměrného videa na světě.

Událost nakonec nedopadla tak, jak si pořadatelé představovali, i když to není zcela jejich chyba. Z 80000 diváků si totiž většina nenasadila potřebné polarizační brýle, bez kterých neviděli krásný trojrozměrný obraz, ale jen rozmazané video. Z těch, co si brýle nasadili a video viděli si pak hodně diváků stěžovalo na nauseu a točení hlavy, což jsou známé efekty spojené s trojrozměrným obrazem promítaným na 2D ploše. A jsou silnější tím více, čím nižší je frekvence obrazu.

 

 

Průměrní diváci amerického fotbalu nejsou žádní decentní gentlemani a dámy, a tak začali svou nelibost dávat najevo bučením (ehm...). Po sedmi minutách proto pořadatelé projekci ukončili. A aby toho nebylo málo, tak Kovbojové prohráli 20:17 na vlastním hřišti s Chargery ze San Diega.

3D LED Mitsubishi
Komentáře