Full HD přehrávač Emgeton Guru 5

AudioVideo |

Emgeton uvádí Full HD přehrávač Guru 5 s podporou širokého spektra formátů a s bezdrátovým Wi-Fi připojením.

Full HD přehrávač Emgeton Guru 5Bell Technology, dodavatel domácí elektroniky Emgeton, uvádí na trh další model ze své řady domácích multimediálních center. Po přístrojích Guru 2 a Guru 4 TViX nyní přichází nejnovější model Guru 5 s modernější funkční výbavou.

Malý přístroj má dnes obvyklý design z leštěného černého plastu („klavírní čerň“), takže ladí s většinou současné domácí spotřební elektroniky. Čelní strana, narozdíl od starších modelů, neobsahuje displej, který by podle výrobce vzhledem k malým rozměrům přístroje neměl příliš velkou informační hodnotu, nabízí ale osm ovládacích tlačítek zasazených ve spodní ozdobné liště pro obsluhu přehrávače i bez dálkového ovladače. S jejich pomocí lze ovládat jak přehrávání všech druhů multimediálních souborů, tak konfiguraci přístroje. Poslední deváté kulaté tlačítko slouží k zapnutí/vypnutí celého přístroje.

Emgeton Guru 5


Emgeton Guru 5 může nahradit hudební věž, videopřehrávač i CD/DVD přehrávač, pokud jej majitel vybaví externí USB DVD mechanikou. Jeho prostřednictvím si lze prohlížet fotoalba v elektronické podobě přímo na televizoru, přehrávat DVD filmy, hudební nahrávky či další multimediální soubory. Navíc je možné využít připojení přes 2× USB a připojit přehrávač k dalším kompatibilním přístrojům, nebo jej pomocí konektoru LAN připojit do domácí sítě. Toho lze rovněž dosáhnout využitím Wi-Fi připojení, s jehož pomocí se lze připojit k datovému úložišti s multimediálním obsahem. Kromě zmíněných konektorů lze na zadní straně přehrávače najít i rozhraní HDMI, CVBS, komponentní a optické připojení. Uvnitř přístroje se ukrývá jedna pozice pro osazení 3,5" pevným diskem, který je výměnný a může mít velikost až 1,5 TB.

Díky procesoru Realtek mohou uživatelé přehrávat filmy v plném rozlišení Full HD 1920x1080 bodů (H.264 (MKV), MPEG4, WMV9, DivX HD), stranou ovšem nezůstaly ani další populární formáty a nadstandardní funkce, jako např. DTS (volitelné) či Dolby Digital – TRUE HD. Součástí je i odstíněný HDMI kabelu s pozlacenými konektory. Přehrávač si navíc pamatuje místo, kde uživatel přerušil přehrávání souboru a při dalším požadavku na přehrávání tohoto souboru nabídne možnost pokračovat v přehrávání.

Emgeton Guru 5


Přístup ke všem informacím, funkcím a nastavením přístroje je realizován přes administrační rozhraní na připojeném zobrazovacím zařízení – televizní či LCD obrazovce. Podpora češtiny v menu i u titulků je samozřejmostí, stejně jako u předchozích modelů. Ovládání přístroje zajišťují již zmíněná tlačítka přímo na těle přehrávače a dodávaný dálkový ovladač s 42 klávesami (včetně dvou dvoupolohových) s dosahem na vzdálenost osmi metrů, jehož přehlednost navíc umocňuje i několik barevně odlišených tlačítek.

Doporučená cena Emgeton Guru 5 se liší podle kapacity vloženého pevného disku a začíná na 4800 korun s daní v případě varianty bez pevného disku (~185 euro).

Emgeton Guru 5

 Rozměry vך×h [mm]

52,5 × 214 × 163

Hmotnost [g]

763 (bez pevného disku)

Napájení

AC vstup: 100–240V, 50/60 Hz; DC výstup: 12V, 2A

Větrák

30 mm

Rozhraní

USB 2.0, 2× USB Host, 10/100 Mb/s LAN UPnP v1.0, Wi-Fi 802.11g

Výstup videa

CVBS, Component, HDMI 1.3

Výstup zvuku

Digitální: HDMI, Optical; analogový: stereo

Pevný disk

formát NTFS, FAT32, kapacita až 1,5 TB, rozhraní S-ATA I/II

Podporované video soubory

- Formát souborů: MKV, TS, M2TS, MTS, TP, TRP, WMV, IFO, ISO, VOB, DAT, AVI, MPG, MP4, MOV (kromě Sorenson), RM, RMVB, DIVX, XVID, FLV

- Kodeky: H.264, MKV, WMV9, MPEG 1/2/4, HD DivX , Xvid, FLV, RM/RMVB

- Rozlišení: H.264, MKV, WMV9 TS/HD DivX do 1920×1080p 30fps RM/RMVB do 720p

Podporované zvukové soubory

- Formát souborů: MP3, WMA (bez DRM, pouze ztrátové), WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC, AC3 Dolby Digital Dolby TrueHD DTS (DTS Downmix) (volitelné)

Podporované obrázky

JPG, JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF

Podporované titulky

SUB, SMI, SSA, SRT, IDX + SUB

Další funkce

Nastavení úspory energie, SAMBA, BitTorrent, noční režim zvuku

Příslušenství

Wi-Fi 802.11g USB adaptér, dálkový ovladač, HDMI kabel, USB kabel, audio/video kabel, CD-ROM, manuál, záruční list

 
Komentáře