Google TV oficiálně představeno

AudioVideo |

Společnost Google na tiskové konferenci formálně představila svůj operační systém pro high-definition televizory.

Google TV oficiálně představenoGoogle to představilo jako velkou novinku, nicméně je těžké tak tento nový systém vnímat, když už dva výrobci televizí nezávisle na sobě dříve představili modely s televizní verzí Androidu (People of Lava a GPNC).

Nyní je každopádně potvrzeno, že Android pro televize se bude jmenovat Google TV. Vedle klasické varianty instalace přímo v televizi bude možné mít Google TV i v set-top boxu, díky čemuž ho budou mít jako volbu i zákazníci, kteří jinak nechtějí kvůli této novince kupovat celou novou HD televizi.

Google TV nabízí (s internetovým připojením) přístup k YouTube, Google Mail, Facebooku, Twitteru i dalším webům a to i díky integrovanému webovému prohlížeči, kterému se neformálně říká Chrome Mobile.

Do uživatelského rozhraní televize je integrovaný vyhledávač Google, přes který lze prohledávat všechny televizní stanice, lokálně uložené video i obsah on-line webů (samozřejmě včetně YouTube). Google TV nabídne i internetová rádia a jednotlivé stanice bude možné nahrávat a ukládat si záložky.

Televizí s Google TV se pravděpodobně dočkáme poměrně brzo, nakonec dvě již byly ohlášeny před několika týdny.

Komentáře