High-end Blu-ray přehrávač Philips BDP7300

AudioVideo |

Philips uvádí do prodeje BD přehrávač BDP7300 náležející do vyšší třídy. Kromě všech obvyklých video a audio funkcí nabízí rychlé spouštění bez negativního vlivu na spotřebu.

High-end Blu-ray přehrávač Philips BDP7300Blu-ray přehrávač Philips BDP7300 byl ohlášen spolu se dvěma nižšími modely již letos v únoru, nyní se však konečně začne prodávat. Mezi jeho hlavní přednosti řadí výrobce rychlé spouštění, tedy svižný přechod z úsporného režimu a načtení Blu-ray disku, přitom v pohotovostním režimu má BDP7300 spotřebu jen 0,2 W.

Vedle toho nabízí model funkce očekávatelné od přehrávače vyšší třídy, to znamená Full HD obraz 1080p, plynulé přehrávání filmů s 24 snímky za sekundu (1080p24), Deep Colour, převzorkování videa v nižším rozlišení do plného 1920x1080 bodů, přičemž podle výrobce by měl BDP7300 zvládat tento upscaling „prvotřídně“.

Funkcionalita zahrnuje pokročilé zpracování zvuku, jmenovitě bezztrátovou dekompresi 7.1 HD zvuku a formáty DTS-HD Master Audio a Dolby TrueHD. Model také plně podporuje funkce BD-Live, k čemuž má 1 GB interní paměti (díky tomu odpovídá i specifikacím Blu-ray 2.0). BD-Live znamená možnost stahovat z internetu extra obsah související s filmy či jinými pořady, například komentáře, fotografie apod. Pro připojení k internetu využívá přehrávač ethernetový konektor.

BDP7300 má žádaný vepředu umístěný USB slot, na nějž lze připojit USB flash disk i větší datová zařízení a přehrávat video DivX (AVI) a WMV, hudbu MP3 a WMA a zobrazovat JPEG obrázky. Podpora AVC HD znamená, že lze přímo přehrávat video z většiny připojených HD videokamer bez nutnosti jeho softwarové konverze.

V obchodech by se Philips BDP7300 měl objevit již tento měsíc za v Británii doporučenou cenu 250 liber (~8000 korun, ~300 euro), což je za tak širokou škálu funkcí velmi dobrá cena.


Philips BDP7300
Komentáře