High-end HD kamera JVC Everio GZ-HM1

AudioVideo |

JVC představilo vlajkovou loď své řady HD digitálních kamer, model Everio GZ-HM1 s Full HD videem, 10,62 Mpix senzorem a 64 GB paměti.

High-end HD kamera JVC Everio GZ-HM1JVC Everio GZ-HM1 není obyčejná základní kamera, která jen tak tak zvládne natáčet HD video, jde naopak o špičkově vybavený model, který JVC uvádí jako high-end ve své nabídce spotřebitelských kamer.

Jako taková nabízí HM1 1/2,3“ CMOS senzor s velkým rozlišením 10,62 megapixelu, což je zároveň maximální velikost pořizovaných fotografií. Senzor má zadní podsvícení a měl by nabízet i vyšší světelnou citlivost, výrobce udává čtyři luxy, pro srovnání předchozí model GZ-HM400 nabízí devět luxů. Nahrávání videa je možné až do ozlišení 1080/60p, to znamená 1920x1080 bodů s 60 snímky za sekundu, výstup na externí zařízení je přes HDMI konektor.

Optický zoom nabízený objektivem Konica Minolta HD je až 10x a samozřejmostí je i vylepšený mechanický stabilizátor obrazu, i když jeho účinnost lze očekávat tak maximálně do 5x přiblížení. HM1 nabízí i neobvykle velkou vnitřní paměť 64 GB, což by mělo bohatě stačit naprosté většině amatérských filmařů i fotografů, v případě potřeby však lze použít i SDHC karty.

Pro horší světelné podmínky je k dispozici blesk, nechybí mikrofon, vstup pro externí mikrofon, řada kreativních režimů i zrychlené nahrávání s až 600 snímky za sekundu (při nižším rozlišení, ovšem neznámo jak moc malém).

Kamera se již brzo objeví v obchodech a doporučená cena 1200 dolarů (~22800 korun, 895 euro) odpovídá jeho bohaté funkční výbavě.

JVC GZ-HM1

JVC GZ-HM1
Komentáře