IFA 2009: Přehrávač Creative Zen X-Fi2

AudioVideo |

Společnost Creative sice nepatřila na veletrhu IFA k těm nejvýraznějším vystavovatelům, jednou zajímavou novinku přesto návštěvníkům připravila v podobě přehrávače Zen X-Fi2.

IFA 2009: Přehrávač Creative Zen X-Fi2X-Fi2 je vylepšenou verzí oblíbeného Zen X-Fi a jako velké plus nabízí 3“ rezistivní dotykovou obrazovku. Dotykové obrazovky zatím nebyly u výrobků Creative obvyklé, natož v oblíbené rezistivní verzi. Creative obvyklé, na výběr bude z 8GB, 16GB a 32GB vnitřní paměti, kterou lze dále rozšířit microSD kartou, přehrávač má samozřejmě FM tuner i mikrofon. Creative zmiňuje i čtečku RSS zpráv, ale jelikož přehrávač nemá Wi-Fi připojení, musí se pro RSS synchronizovat X-Fi2 s počítačem, což není příliš zajímavé řešení.

Podporované audio zahrnuje MP3, WMA, AAC, Audible 4 i bezztrátovou kompresi FLAC, přehrávat bude umět X-Fi2 i video, jeho konkrétní formáty ale nejsou známy.

Doporučená koncová cena Creative Zen X-Fi2 je podle velikosti 130, 180 a 230 dolarů (~2340, 3240 a 4140 korun), což se zdá být výhodné. Do prodeje se dostane během září a října.

Creative Zen X-Fi2
Komentáře