Internetové olympijské vysílání sledovalo najednou 62000 lidí

AudioVideo |

Internetové vysílání ze ZOH Vancouver 2010 mělo přes tři miliony návštěv, v nejrušnějších dnech ho sledovalo i více než 62000 diváků současně.

Internetové olympijské vysílání sledovalo najednou 62000 lidíNávštěvníci olympijského portálu České televize www.zoh.cz strávili od 12. února do 1. března 2010 18 dnů sledováním vrcholných sportovních klání. Internetové vysílání ze ZOH Vancouver 2010 zaznamenalo přes tři miliony návštěv a ve dnech, kdy sportovní fanoušci nejvíce očekávali zisk medaile pro český tým, jej sledovalo i více než 62000 diváků současně. Nejvyšší špičky ve sledovanosti vyvolali hokejisté, Martina Sáblíková, Lukáš Bauer a česká štafeta. V tu dobu odbavovaný datový tok streamingu přesahoval 30 Gbps, což představuje více než jednu čtvrtinu provozu celého českého internetu.

Silverlight, na kterém celé olympijské vysílání běželo, si během olympiády stáhlo půl milionu uživatelů. Nad rámec pasivního sledování kvalitního obrazu Silverlight také umožnil zobrazit komentáře sportovních reportérů, náhledy aktuálního vysílání a vytvořil dostatečný prostor pro vzkazy od fanoušků. Výhodou byla i funkčnost ve všech internetových prohlížečích a operačních systémech, včetně těch neposkytovaných přímo Microsoftem.

Česká televize spustila on-line vysílání přímých přenosů i záznamů ze zimních olympijských her v kanadském Vancouveru, mezi nabízenými kanály byl i jeden v HD kvalitě. Více zde.

“Prudký nárůst počtu diváků ukazuje, že online videoobsah se rychle stává primárním prostředkem pro sledování sportovních událostí a dalších programů v té nejvyšší možné kvalitě a v čase, který jim nejvíce vyhovuje,“ říká Jakub Kabourek, generální ředitel společnosti KIT digital Czech, která prostřednictvím platformy NACEVI zajistila distribuci velkých objemů audiovizuální dat, které byly s on-line sledováním olympiády spojeny.

„Rostoucí zájem o streaming videí během zimních olympijských her ale také dokazuje nutnost neustálého zkvalitňování a zvyšování propustnosti datových sítí, což bylo jedním z důvodů pro navýšení rychlosti připojení prostřednictvím českého peeringového uzlu NIX,“ doplňuje Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM, která zajišťovala hosting webových serverů.

Česka televize HD
Komentáře