Jen 31mm tenké reproduktory JVC SP-FT

AudioVideo |

Ultratenké nástěnné reproduktory JVC SP-FT1/2 mají šířku jen 3,1 cm, takže se výborně i k tenkým HD televizím. Navíc jsou k dostání černé i bílé.

Jen 31mm tenké reproduktory JVC SP-FTMožná jste propadli kráse velmi tenkých high-definition televizních obrazovek, jenže radost vám zkazilo, když jste si vedle postavili své klasické rozměrné esteticky neladící reproduktory. Přitom spoléhat se jen na ty v televizi integrované je při jejich obvyklém výkonu řekněme přinejmenším nouzové řešení.

Lepší řešení je nyní na dosah ruky s novými ultratenkými reproduktory od zkušeného japonského výrobce Victor JVC. Rozlehlé reproduktory tenké jen 3,1 cm jsou k dostání jak v tradiční černé (SP-FT1), tak i v bílé (SP-FT2), která je v tomto směru neobvyklá, a jistě si ale najde mnohé příznivce. Navíc bílých reproduktorů je na trhu jako šafránu, takže novinka JVC je jednou z mála příležitostí, jak barevně sladit audio systém s bílou televizí (jaké má v nabídce například Philips).

Reproduktory se připojují ke čtyřkanálovému zesilovači AX-FT, přičemž i ten je ve dvou barvách (AX-FT1 - černá, AX-FT2 - bílá). Jeho výkon sice není nijak světoborný, 20 wattů na kanál, tedy dohromady 80 W, na druhou stranu je to lepší než u integrovaných televizních reproduktorů, navíc v tomto případě si nekupujete jen zvuk, ale i stylový tenký design. Podporované zvukové formáty zahrnují mimo jiné Dolby Digital, DTS a AAC.

Černá varianta se začne prodávat ještě tento měsíc v Japonsku za v přepočtu ~4700 korun (~180 euro) za zesilovač a 3900 korun za reproduktory (~150 euro), bílá bude za stejnou či podobnou cenu o měsíc později. Dostupnost v Evropě zatím není známa, ale dočkat bychom se měli.

JVC Victor SP-FT

JVC Victor SP-FT

JVC Victor SP-FT
Komentáře