Jen 6,4 mm tenká LCD televize JVC

AudioVideo |

JVC uvádí novou LCD televizi GD-32X1, která má jen 6,4 mm tenkou obrazovku, což jí řadí na první místo v kategorii LCD televizí. Konkurovat mohou jen OLED.

Jen 6,4 mm tenká LCD televize JVCMarketing je neúprosný a pravidla trhu velí zákazníka zaujmout takřka čímkoli, ať už danou vymoženost potřebuje nebo ne. Jedním z oblíbených témat high-definition televizí poslední doby je jejich tenkost. V této oblasti nabrala náskok společnost Samsung a to díky rychlé implementaci „Edge LED“ podsvícení (hranové, okrajové, český překlad ještě není ustálen), LCD televize Samsung řady 8000 mají jen 3 cm tenké obrazovky.

To je však zanedbatelné v porovnání s tím, co se nyní podařilo japonské JVC, její GD-32X1 je méně než centimetr tenká, přesně 6,4 mm. I když to není zcela pravda, ve spodní zadní části obrazovky je umístěn box s elektronikou a konektory, které spolu s obrazovkou dává tloušťku 22,5 mm, což je ovšem stále velmi slušné. Kdyby ještě tak JVC vyvedla tento obsah do externího boxu, vznikla by skutečně nevídaně tenká LCD televize, které mohou zatím konkurovat jen OLED obrazovky. (Ne že by bylo nezbytně nutné, aby televize byly skutečně extra tenké, nakonec kolik lidí si je věší na stěnu?)

32“ (81cm) televize má Full HD rozlišení 1920x1080 bodů, udávaný kontrast je 4000:1, což není moc vypovídající, protože hodnotu kontrastu si výrobci skoro „cucají z prstu“, zvláště při zapojení marketingové finty zvané „dynamický kontrast“. Typ podsvícení JVC GD-32X1 není znám, nicméně s největší pravděpodobností jde o hranové LED.

JVC přidává 120Hz (100Hz v případě uvedení v Evropě) technologii vyhrazování obrazu dopočítáváním extra snímků, barevná šířka pokrývá 100 procent sRGB a 90 procent Adobe RGB, což by mohlo signalizovat přesycené barvy. Chvályhodné rozhodně je, že JVC vůbec hodnoty o šířce barevného spektra (gamut) uvádí.

Konektivita není nějak závratná, obsahuje dva HDMI porty, komponentní a ještě nějaké nekonkretizované. Podle JVC by to však relativně menší počet vstupů a výstupů neměl být problém, protože televize je orientována hlavně na firemní zákazníky, u kterých se nepředpokládá budování rozsáhle propojeného domácího kina. Televize má ještě slot na SD/SDHC karty a umí z nich zobrazovat obrázky a přehrávat MP3 hudbu.

Datum zahájení prodeje ani cena nejsou známy.

JVC GD-32X1

JVC GD-32X1

JVC GD-32X1
Komentáře