Kompaktní projektor Taxan KG-PL011S

AudioVideo |

Japonská společnost Kaga oznámila nový kompaktní DLP projektor s SVGA rozlišením, jasem 200 lumenů a širokou podporu video formátů.

Kompaktní projektor Taxan KG-PL011STaxan je obchodní značka japonského výrobce Kaga Components, který je v současnosti znám především DLP (Digital Light Processing) projektory. Novinkou v jeho nabídce je Taxan KG-PL011S, což by měl být kompaktní, snadno přenosný model projektoru s rozlišením 800x600 bodů (SVGA).

Pravdou je, že s rozměry 18,3x6x12,2 cm a hmotností 880 gramů rozhodně nepatří mezi nějaké projektorové drobečky, na druhou stranu většina „malých“ projektorů je ve skutečnosti o dost větší a těžší než je udáváno, protože v oslavných ódách na své výrobky „zapomínají“ výrobci na rozměry a hmotnost potřebných napájecích kabelů a transformátoru.

KG-PL011S nabídne obraz o úhlopříčce až 2,4 metru a maximální udávaný jas je 200 lumenů, čímž se pravděpodobně myslí jas obrazu, ne intenzita světelného toku. Má digitální HDMI konektor, audio výstup i USB port pro přímé přehrávání, protože jakkoli KG-PL011S neoslní co do rozlišení, má alespoň poměrně širokou podporu multimediálních formátů - MPEG 1/2/4, DivX, XviD a M-JPEG video i statické JPEG obrázky.

Prodávat se projektor začne v polovině tohoto měsíce a do Vánoc by měl dorazit i do Evropy. Cena není známa, nicméně by měl spadat mezi „ekonomické“ modely.

Taxan KG-PL011S
Komentáře