LCD displej Sharp s barvami navíc

AudioVideo |

Sharp předvedl první obrazovku na světě, která má dvě základní barvy navíc - azurovou a žlutou. Spolu se standardními červenou, zelenou a modrou jich tak má celkem pět.

LCD displej Sharp s barvami navícTři standardní barvy ze kterých skládají své spektrum všechny televize i monitory jsou červená, zelená a modrá (RGB), snad s výjimkou specializovaných černobílých displejů. V případě LCD displejů to znamená, že obsahují červené, zelené a modré krystaly (sub-pixely).

Sharp se tyto tři barvy rozhodl obohatit o azurovou a žlutou, což jsou zase pro změnu dvě ze čtyř základních barev používaných v tisku (vedle toho ještě purpurová a černá, dohromady CMYK). Podle výrobce by měl displej posílit zvláště v oblasti modré a žluté, v modré mají přitom většinou standardní displeje nedostatky, a celkem by měl zobrazit až 99 procent všech na povrchu viditelných barev.

Škoda, že Sharp neuveřejnil podrobnosti, zejména detailní fotografie nové krystalové struktury. Známo alespoň je, že obrazovka má úhlopříčku 60,5 palce (153,6 cm), rozlišení HD 1920x1080 bodů, maximální jas 450 cd/m2 a kontrast 2000:1. Zda a kdy se displej dostane na trh není známo stejně jako případná cena, nicméně ta určitě bude vysoká.


Sharp Multi Colour LCD
Komentáře