LG plazmy vyrábět nepřestane

AudioVideo |

Manažeři LG nemají jasno v tom, zda přestat vyrábět plazmové televize. Nové vyjádření šéfa britského marketingu displejů LG říká, že firma bude plazmy stále prodávat.

LG plazmy vyrábět nepřestanePodle nedávného vyjádření prezidenta japonského LG Lee Gyu-honga jihokorejský výrobce zvažuje ukončení výroby plazmových (PDP) televizí. O tom jsme psali zde. Včera se však nechal slyšet jiný vysoce postavený manažer LG, marketingový manažer LG UK pro digitální displeje George Mead, že jsou to falešné spekulace a že LG chce výrobu plazem zachovat.

George Mead připustil, že trh s plazmovými televizemi je v poslední době nestabilní, zejména kvůli odchodu Pioneeru, a řekl, že tyto změny na globálním trhu s plazmovými obrazovkami budou důkladně probírány nejvyššími manažery LG. Na druhou stranu však trvá na tom, že „LG Electronics UK nemá v plánu opustit trh s plazmovými televizory.“

Prohlášení obou vysoce postavených manažerů LG mají jistě svou váhu a možná oba mluví pravdu. Je totiž dost možné, že LG bude pokračovat v prodeji PDP HD televizí jen v některých zemích, které jsou nyní pro firmu nejatraktivnější, a v ostatních bude tuto činnost outsourcovat. Podobně, jako to například dělá Philips.

Nechme se překvapit dalším vývojem.


LG Plazma 
Komentáře