LG ztrojnásobí výrobu OLED

AudioVideo |

Agentura Reuters informovala, že společnost LG hodlá štědře investovat do rozšíření kapacit výroby OLED displejů.

LG ztrojnásobí výrobu OLEDLG Display patří ke společnostem velmi aktivním v propagaci, výrobě i užívaní zejména větších OLED displejů. Jako jediná firma také v současnosti nabízí OLED televizi 15EL9500, i když za cenu, které rozhodně většinu zákazníků nepřitáhne.

Displejům s diodami využívajícími organické materiály tak LG evidentně věří, nově společnost ohlásila investici ve výši 250 miliard jihokorejských wonů (~4,4 miliardy korun), díky které zvýší své výrobní kapacity OLED na trojnásobek.

V současnosti LG Displej instaluje novou výrobní linku, která bude uvedena do provozu v druhém čtvrtletí. Díky nové investici se pak její výroba ztrojnásobí a to podle plánů ve druhé polovině roku 2011. Na těchto nových linkách se budou vyrábět skleněné základní desky o rozměrech 73x92 cm, ty se pak rozřezávají na menší displeje.

Vedení LG může jen doufat, že se jí v případě OLED nepřihodí podobná lapálie, jako když společnost žalovala konkurenční AUO, nakonec to ale bylo AUO, která uspěla se žalobou na LG.

LG 15EL9500
Komentáře