LaCie LaCinema Rugged HD

AudioVideo |

LaCie vytvořila zajímavou kombinaci dobře vybaveného multimediálního přehrávače a odolného přenosného pevného disku.

LaCie LaCinema Rugged HDNa trhu je řada výborně vybavených HD přehrávačů/rekordérů, zmiňme například nedávno uvedený Popcorn Hour C-200, které je snadné používat, jakmile však potřebujete něco mobilního, nejsou tyto přístroje to pravé. Toho se rozhodla využít francouzsko-americký výrobce LaCie a uvádí LaCie LaCinema Rugged HD.

V odolném boxu typickém pro přenosné pevné disky je 500 GB místa pro uložení videa, hudby, obrázků i jiných souborů. Po připojení k počítači přes USB funguje LaCie LaCinema Rugged HD jako běžný externí disk, jeho schopnosti se však naplno ukáží po zapojení k high-definition televizi přes HDMI.

Z video kodeků umí LaCinema přehrávat prakticky všechny dnes běžně používané, zejména XviD, MPEG4, MPEG2, H.264, WMV9 a VC-1 a to v kontejnerech AVI, WMV, MKV a VOB, maximální rozlišení je Full HD 1920x1080 bodů. Podporované audio formáty jsou MP3, WMA, MP4, OGG a AAC, z grafických formátů jsou to JPEG, GIF, PNG a BMP.

Jak už vzhled disku napovídá, pouzdro je odolné proti poškrábání a samotný disk je speciálním uložením chráněn proti nárazům - i když na zem ho raději přeci jen nepouštějte.

LaCie LaCinema Rugged HD bude co nevidět k dostání v USA za doporučenou cenu 350 dolarů (~6700 korun, ~250 euro). Datum uvedení v Evropě není znám, koncová cena bude ale pravděpodobně vyšší, než je prostý přepočet ceny v USA.

LaCie LaCinema Rugged HD
Komentáře